Banner 3
verze pro tisk

Kde vzít peníze na podnikání? Budete se muset spolehnout na vlastní prostředky?!

9. srpen 2012

Podnikatelské záměry se značně liší. Někdo může začít podnikat téměř z fleku a jiný potřebuje statisíce korun. Víme, jak si vedla většina podnikatelů a jaké jsou nejjednodušší možnosti půjčky.

Podle průzkumu serveru podnikatel (kterého se účastnilo přes sto drobných podnikatelů) si více než dvě třetiny podnikatelů vystačilo, případně muselo vystačit s vlastními zdroji. Pouze necelá třetina si finance na rozjetí byznysu obstarala jinde. Pokud zůstaneme u zmíněné (necelé) třetiny podnikatelů, téměř polovina z nich využila bankovního úvěru, 40 procent se spolehlo na svoji rodinu a přátelé. Zbytek poté zkombinoval obě možnosti.

Vlastní úspory nadevše

Samozřejmě není nad vlastní úspory. Nikomu nedlužíte a k penězům máte lepší vztah, navíc nemusíte platit žádné úroky. V mnoha případech je dobré podnikatelský plán odložit a našetřit více peněz, případně začít „od píky“ v horších podmínkách, s menší klientelou a postupně se vybudovat.

Jak získat peníze bez úvěrů

Banky velmi neradi drobným podnikatelům půjčují. IČO bez historie téměř nic neznamená (ani dobrý podnikatelský plán). Ovšem jsou tady i způsoby, které vám mohou pomoci. Tím prvním je kontokorent. U podnikatelů se může dostat až do stovek tisíc. To znamená, že u většiny drobných podnikatelů pokryje investice a případně i ztrátové období prvních měsíců. Druhou možností je leasing. Ten se uplatňuje především na auto (s povinným i havarijním pojištěním v ceně), ale lze ho využít téměř na cokoliv. Poslední možností je jednoduché požádání o delší splatnost faktury. I jedna otázka vám může velmi ulehčit život, navíc v mnoha případech vám bude vyhověno.

Kolik peněz do startu podnikání?

Na tuto otázku je velmi těžké odpovědět. Každé podnikání je individuální, někde stačí pár tisíc, jinde zase několik stovek tisíc. Rozhodně vám ovšem můžeme doporučit vytvářet finanční rezervu, ze které budete financovat, minimálně spolufinancovat vaše podnikání. Pokud ještě nevíte, ve kterém oboru rozjet byznys, pokračujte zde.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Renata

středa, 8. únor 2017
18:07

Zdravím, jestli někdo potřebuje nutně půjčit, doporučuji společnost www.cash4car.cz , jsou to opravdoví profesionálové. Půjčku získáte zástavou vozidla. Nicméně auto můžete i nadále používat a cash4car Vás jednotlivými kroky provede. Alespoň tak tomu bylo u mě. Dneska už mám splaceno a moc děkuji!


posted by: Renata (mrazkova(a)tiscali.cz) [Odpovědět]

Renata

úterý, 30. květen 2017
20:40

Pěkný článek, ale rozhodně bych už znovu do podnikání nešla s dluhy, vždycky je lepší si našetřit. Potom začaly výdaje převyšovat zisky a mně nezbývalo nic jiného, než se firmy vzdát. Naštěstí jsem objevila firmu http://www.restartfirmy.eu/, která ji odkoupila a připravila k likvidaci. Dneska jsem zaměstnaná, dělám co mě baví a jsem šťastná - prostě jsem se tehdy unáhlila.


posted by: Renata (mrazkova(a)tiscali.cz) [Odpovědět]

Nataša

pátek, 3. listopad 2017
17:27

To jo, každý si hold musí vystačit s tím, co má, ale aspoň je pak ten úspěch opravdu zasloužený :) Pak si člověk může třeba založit offshore společnost v zahraničí a být za vodou (samozřejmě s trochou nadsázky). Pro více info doporučuji mrknout sem -https://www.ioffshore.cz/ :)


posted by: Nataša (natasazabloudilova(a)tiscali.cz) [Odpovědět]

Luboš

středa, 22. listopad 2017
19:03

Mně v začátcích podnikání velmi pomohla půjčka, za kterou jsem ručil svým vozidlem. Sice to není úplně ideální řešení, ale v mém případě se všechno rozjelo podle plánu, takže jsem se splácením neměl žádný problém. Konkrétně to byla firma http://autozastavarna-werke.cz/, kdyby někdo potřeboval.


posted by: Luboš (carlosantana(a)post.cz) [Odpovědět]