Apple je nejcennější značkou světa

30. květen 2012

Pokud by vám měla být nějaký společnost příkladem, jednalo by se zcela určitě o Apple. Gigant z amerického Cupertino je nejcennější značkou světa, navíc náskok před druhým IBM je více než 60 miliard dolarů.

Apple je technologickou společností vyrábějící telefony (iPhone), hudební přehrávače (iPod), tablety (iPad) a počítače (macbook a imac). S ikonou jménem Steve Jobs se Apple vypracoval z krachující firmy až na vrchol. Zní to neuvěřitelně, ale jeden člověk vytáhl firmu těsně před krachem na současného giganta s majetkem 183 miliard dolarů. Bohužel tento „guru“ v minulém roce podlehl rakovině, Applu se ovšem přesto daří. Hodnota Apple za poslední rok stoupla o 30 miliard dolarů.

Na druhém místě se umístilo IBM. Společnost s dlouholetou tradicí asi netřeba představovat. IBM má v současné době majetek ve výši 116 miliard dolarů a umístilo se před třetím Googlem s hodnotou 107 miliard dolarů. Google oproti minulému roku ztratil a to je také důvod, proč ho letos nacházíme „až“ na třetím místě za IBM.

Celková hodnota nejcennějších 100 značek světa stoupla jen o 0,4 procenta. To znamená, že téměř polovina značek ztrácela. Finanční krize se projevu všude a ani velké korporace se ji neubrání.

Skokani roku

Silný růst zaznamenali společnosti jak již zmíněný Apple, IBM, tak i McDonald´s a Verizon. Ovšem tyto korporace jsou na vysoké hodnoty zvyklé a skokanem roku se nestaly. Naopak Facebook a velmi výrazně rostoucí Mastercard překvapily. Hodnota Facebooku stoupla meziročně o 74 procent, u Mastercard se jednalo o 53 %. Zmínit musíme i Hermés s meziročním růstem 61 procent, Starbucks se 43 procenty, Rolex s 36 procenty a  Visa s 34 procenty.

Majetek výše zmíněných firem je natolik vysoký, že ho lze jen těžko přesně spočítat, a proto vše hodně závisí na přesnosti výsledkových zpráv daných korporací.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!