Celoevropská mobilní revoluce: Roaming už nebudete potřebovat

5. duben 2014

V nedávné době přišla do České republiky revoluce v oblasti mobilních operátorů. Neomezené tarify se konečně staly přístupnějšími a nemusíte tak platit obrovské sumy, když si chcete dopřát volání do všech sítí zdarma. Čeká nás další změna, která jistě potěší ty, jež často cestují a využívají služeb roamingu.

Vypínáte mobil v zahraničí? Už nebudete muset

V dnešní době mnoho Evropanů vypíná při cestách do zahraničí své mobilní telefony, protože se obávají, aby se jejich chytrý telefon nepřipojil na internet a nestáhl si velké množství dat. Občas se to stává, i přestože máte máte tuto službu u operátora zakázanou. Pak vás čeká řešení reklamace a vše je velmi zdlouhavé.

Lidé ze zahraničí málo telefonují a když je opravdu potřeba, tak pošlou textovou zprávu. Komunikace s rodinou pak nejčastěji probíhá prostřednictvím bezplatných Wi-Fi sítí, na které můžete narazit v restauracích, hotelech, letištích či benzínových stanicích.

Díky Evropskému parlamentu si budete moc mobil nechat při cestách do zemí EU bez obav zapnutý, jelikož dojde ke zrušení vysokých roamingových poplatků mezi těmito zeměmi. Stane se tak 15. 12. 2015.

Změna může přinést zdražení

Lidé se obávají, že díky této změně může dojít ke zdražení služeb mobilních operátorů. Nějak si totiž budou muset vynahradit ušlý zisk na roamingových poplatcích. Sami operátoři se na tuto změnu netváří moc nadšeně. Jen čas ukáže, zda to byl dobrý nápad či ne.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!