Cloud computing: Dokumenty i software online

4. březen 2013

Cloud computing je „budoucnost“ informačních technologií. Podívejte se na současný trend a připravte se na něj. Využít cloudu můžete již nyní. Ušetří vám čas i peníze.

Co je cloud computing

Cloud computing je systém služeb a programů poskytovaných na internetu, respektive na serverech. Uživatel k tomuto obsahu přistupuje pomocí konkrétní aplikace, většinou však přes obyčejný webový prohlížeč. Přístup k dokumentům, případně k programům má uživatel zajištěn odkudkoliv a kdykoliv.

Co nabízí cloud?

Nabídka cloudu je velmi široká. Začít bychom mohli od klasických a známých emailových klientů (seznam, gmail a další), kde k mailům přistupujete přes server a maily jsou uloženy někde na serveru. Ovšem tím cloud začíná a v této podobě ho zřejmě zná každý z nás. Konkrétním případem je i iCloud.

Cloud je velmi rozšířený kvůli Google. Právě Google nabízí aplikace, ve kterých umí pracovat s dokumenty z Microsoft Office, nabízí sdílení dokumentů mezi několika uživateli a další služby.

Do cloudu lze dát téměř vše. Od úložišť až po operační systém, který poběží v prohlížeči. Cloud má opravdu široké využití. Zastoupit dokáže paměťové úložiště, balíček Office, program k účetnictví i klasickou počítačovou síť.

Cena Cloudu

Cloud je nabízen v mnoha případech zdarma. Za propracovanější programy, například již zmíněné účetnictví platíte. Platit můžete za zpracovaná data nebo za čas využití služby. Výhodou cloudu je placení pouze za využité služby, případně čas. Neplatíte za vše jako u aplikací přímo ve vašem počítači. Cloud je v mnoha případech levnější.

Výhody Cloudu

Hlavní výhodou je přístupnost, nízký nárok na výkon i paměť pc a sdílení.

Nevýhody Cloudu

Hlavním záporem Cloudu je připojení k internetu. Bez připojení k internetu to prostě nejde. Navíc při připojení z mobilů, tabletů je tady vysoká datová náročnost.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!