EKO webhosting: Šetřete životní prostředí správným výběrem hostingu

21. říjen 2012

Webhostingy v České republice hrají většinou na cenu. Zákazníky vesměs nic jiného nezajímá. Ovšem co když se zajímáte i o důsledky poskytované služby? Šetřit životní prostředí lze velmi významně a to i výběrem webhostingu.

EKO webhosting

Ekologický webhosting u nás není populární. Češi nechtějí platit více, za ekologický webhosting. Ostatně není se čemu divit. Proč platit za něco, co ani nevidím? Většina lidí si vůbec neuvědomuje, co má webhosting společného s přírodou a tzv. zelený hosting považuje za hloupost.

Webhosting a spotřeba energií

Webhosting, respektive serverová zařízení spotřebují po celém světě elektřinu v celkové částce 7,2 miliard dolarů ročně. Plus je nutné připočíst samotné technické součástky, jejich výroby a likvidace.

Současný stav

Když navštívíte stránky webhostingů, zjistíte, že pár z nich přispívá na životní prostředí, obnovu lesů atd. Jedná se o velké společnosti, které skutečně přírodě něco vrátí, ale také ji využijí jako reklamní tah. Spíše v zahraničí najdeme zákazníky, které ekologie firmy zajímají více, než samotná cena služby/produktu. Za zelený webhosting si rádi pár dolarů připlatí. Ovšem, který webhosting je skutečně eko, respektive zelený?

Mohlo by vás zajímat „Linkbuilder: Proč je tak žádaný a co vlastně dělá?

Zelený hosting

V současné době se zelenému hostingu věnuje opravdu velmi málo společností (pokud nepočítáme každý příspěvek na obnovu lesa a krásné zelené trávníky v centru firmy). Unikátem může být green-hosting.co.uk. Tento webhosting je skutečně eko. Servery jsou poháněny větrnými elektrárnami. Pro jasnou známku politiky zeleného webhostingu se britský webhosting rozhodl pojmenovat jednotlivé varianty webhostingu podle jména větru.

Zelený webhosting – krok správným směrem?

České republice si na čistě zelený webhosting ještě počkáme. Je to podobné jako s elektrickými automobily. Jsou natolik drahé, že se nevyplatí, jejich akční rádius je nedostatečný a i přesto si je lidé kupují.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Josef Grill - WEDOS

úterý, 23. říjen 2012
00:04

Dobrý den,
na toto téma se zrovna diskutovalo v minulých dnech na jiném serveru.
Jsou tam i naše reakce a dovolím si tvrdit, že v našem případě jsou naše kroky nejen EKOnomické, ale i EKOlogické.
Netvrdíme, že jsme zelená firma, ale na náklady a úspory dbáme i s ohledem na životní prostředí.
Pár komentářů:http://cn130.com/2012/10/zeleny-wedos/
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 23.10.2012 ve 00:05:12


posted by: Josef Grill - WEDOS (josef.grill(a)wedos.cin) [Odpovědět]