Investujte do akcií - RIM Blackberry

23. červenec 2012

Najít vhodnou investici u bankovních společností není jednoduché. Pokud máte choutky zkusit něco nového a okusit život investorů, burzovních obchodníků, vyzkoušejte akcie. Spekulativní trh je dnes otevřen i vám.

V první řadě musíme zmínit, že investice do akcií je velmi riziková a nenabízí žádnou jistotu. O všechny vložené finance můžete snadno přijít. Z tohoto důvodu vám doporučujeme investovat pouze peníze, které „nepotřebujete.“ Jakmile transakci provedete, peníze považujte za ztracené. Od akcí kvůli riziku nic neočekávejte.

I přes výše zmíněné varování mohou být akcie vhodnou příležitostí, jak zbohatnout, případně zhodnotit volné finanční prostředky. Většina investicí vyžaduje velmi dobré znalosti trhu, ukážeme vám příležitost, kterou si pohlídáte i vy.

RIM nekrachuje

Kanadská společnost RIM stojící za výrobou mobilních telefonů a tabletů Blackbery je již mnoha investory i analytiky pohřbena. V červenci roku 2008 byla na vrcholu. Cena jedné akcie se dostala na 149 dolarů za kus. Ovšem od té doby to jde s Blackberry z kopce. Současná hodnot akcie je 6,8 dolarů za kus a každým dnem vytváří historická minima. Ovšem i přesto v sobě skrývá nevídaný potenciál.

I když Blackberry vykazuje ztrátu, celkový počet aktivních zařízení, uživatelů, roste. V USA prodeje klesají, v Asii rostou. Blackberry nabízí nejbezpečnější operační systém, v USA ho využívá vláda, po celém světě vedení velkých firem atd. Navíc Blackberry vydalo velmi atraktivní Playbook (tablet), který s cenou 6 000 korun zvládne mnohem více než konkurence. Zájem o Blackberry vzbudil i nový operační systém, který se představí v prvním čtvrtletí roku 2013. S ním bychom se měli dočkat i nového mobilu, případně tabletu. Zároveň je nutné poznamenat, že Blackberry není v dluzích. Na svém účtu má rezervu ve výši 2,1 miliardy amerických dolarů. Medializované propouštění je pouze reakcí na nižší zájem v USA (úsporné opatření).

RIM má velký potenciál, nikdo nedokáže říci, zda se z krize dostane či nikoliv. Ovšem negativní odhady a články špatně informovaných redaktorů tlačí akcie ještě níže. Je možné, že akcie budou ještě chvíli klesat, ovšem i přesto je zde velký potenciál k zisku. Navíc při současné ceně nemůžete příliš ztratit.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!