Investujte do vlastního bydlení. Právě nyní je vhodná příležitost

21. červenec 2014

V poslední době se na nás ze všech stran hrnou zprávy typu: Ceny porostou, kupte si byt! Poslední šance na nákup levných bytů. Hypotéky zdraží, kdo včas nekoupí, prohloupí. Je tomu tak ale i doopravdy?

V zásadě ano. Ti, kteří si nové bydlení pořídili před 3 až 5 lety, se dnes radují. Důvod? Zatímco ještě před pár lety jste například v Praze pořídili byt již za necelých 40 000,- Kč/m², dnes nejsou výjimkou ceny bytů přes 60 000,- Kč/m². A lepší to není ani v dalších regionech České republiky, ačkoliv nadále platí, že nejdražší bydlení je právě v hlavním městě.

I přes vyšší ceny ale trh s nemovitostmi stále roste a nové byty se nadále prodávají ve velkém. Stoupají i ceny stavebního materiálu, stavebních prací a v neposlední řadě také samotných pozemků. Dá se tedy předpokládat, že ceny nových bytů a domů dál poletí směrem vzhůru a neexistuje důvod se domnívat, že tomu bude v nejbližších letech jinak.

 

Dalším důvodem, proč je právě teď ta nejlepší doba na pořízení vlastního bydlení, a proč se nemusí vyplatit dlouho otálet, je levné financování. V České republice pořídíte hypotéku nejlevněji ze všech zemí Evropské unie. Může za to mimo jiné rekordně nízká úroková sazba České národní banky, která ale takto nízko nevydrží věčně.

Co z toho všeho plyne? Uvedené trendy jsou zřejmé a lze tedy usuzovat, že každý, kdo dnes koupí nemovitost, vyhne se vyšším cenám zítra. Růst cen nebude pravděpodobně již tak dramatický jako doposud, nicméně nastane. Jednoduše řečeno, investice do vlastního bydlení není jen fráze. I v případě, že nový byt či dům budete využívat pro vlastní bydlení, jeho hodnota poroste, byť zhodnocení této investice již třeba nebude na jásání, ale jen na pousmání.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!