Kvantitativní uvolňování: Lék pro Evropu i Ameriku

19. září 2012

Již třetí kvantitativní uvolňování v USA bylo zahájeno. Jedná se o jednu z největších finančních injekcí, kterou ekonomika pamatuje. Co znamená kvantitativní uvolňování pro nás a jak se na něj připravit?

Kvantitativní uvolňování zjednodušeně znamená, že centrální banka začne nakupovat dluhopisy a celkově vstoupí do trhu. Tento program je navíc doplněn tisknutím nových peněz. Na trhu tedy zavládne pozitivní prostředí – více peněz. Ovšem zvýší se tím inflace. Navíc každý ví, že samotné kvantitativní uvolňování je závažným krokem a nenastane jen tak – ekonomická situace musí být opravdu špatná.

Šance pro Evropu

Evropa, konkrétně EU neslaví zrovna nejlepší období ve svých dějinách. Kvantitativní uvolňování USA Evropě hodně pomáhá. Kvůli tomu, že se americký dolar kvůli tisknutí nových peněz znehodnotí, euro vůči němu posílí, investoři získají zpět optimismus a do Evropy „potečou“ peníze. Díky tomu by se mohla Evropa vzchopit.

Kurzy měn

Těšit se můžete také na velké pohyby měnových párů. Pokud obchodujete se zahraničními partnery, vždy se informujte o aktuálním kurzu, mohli byste být nemile překvapeni.

Tím, že do trhu proudí velké množství nových peněz, dochází k mnohem větším výkyvům. Extrémně pozorní by měli být všichni obchodníci na burze.

Kvantitativní uvolňování: Spása vs. Záhuba

Pro USA není rozhodnutí FEDu zrovna dobrou zprávou, navíc ekonomika USA byla mnohem zdravější než ta evropská. Aktuální dopady nejsou pro USA dobré, ale kvantitativní uvolňování je během na dlouhou trať a tento začátek se očekával, USA z toho nakonec vytěží potřebný zisk.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!