Množství podnikatelů raketově roste: Za půl roku stejné množství, jako za rok 2013

25. srpen 2014

Počet podnikatelů v ČR doslova raketově roste. Za první půl rok přibylo stejné množství, co za celý rok 2013. Může za to založení s.r.o. již za pouhou korunu nebo jsou Češi obecně podnikavější a hrnou se do živobytí na vlastní pěst?

s.r.o za korunu

Pokud jste tipovali první možnost, tedy založení s.r.o. již za pouhou korunu, tak vás tento článek mírně zklame. Ovšem určitě i tento faktor přispěl k založení některých s.r.o., hlavní tahák to ale rozhodně nebyl, proč? Ani dřívějších 200 000 Kč nebylo problémem. Je nutné si uvědomit, že podnikatelé nemuseli mít nikde vložených 200 000 Kč. Základní kapitál dokonce stačil pouze v době vzniku a jednat se mohlo i o know how.

Trend se vrací, podnikatelů přibývá

Pokud byste navštívili statistiky, za první půl rok se registrovalo 20 000 nových podnikatelů. Asi 13 000 právnických a 7 000 fyzických osob. Nové číslo je šokující pouze v porovnání s posledním rokem, kdy počet podnikatelů zažíval spíše stagnaci. Nově se vracíme k ekonomicky přívětivějším letům, kde se za rok registrovalo až 60 000 podnikatelů.

Ruské sankce

Aktuální problémy na Ukrajině a v Rusku zasahují i Českou Republiku. Těžké časy zažijí především exportéři, ale i někteří importéři. Postiženy jsou obecně dopravní firmy, kterým se sotva začalo dařit a rezervy jsou kolikrát téměř nulové. Mnoho firem již přiznalo, že kvůli ruským a ukrajinským sporům přijdou o velké zakázky, které musí nahradit. Pokud se to nepodaří, čeká je krach. Někteří navíc přiznali, že aktuálně jezdí i zdánlivě prodělečné zakázky, jen aby pokryli aspoň část variabilních nákladů. Z tohoto hlediska bohužel možná část podnikatelů skončí.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!