Nenechte svou investiční nemovitost zahálet. Ať vydělává krátkodobým pronájmem!

30. leden 2019

Pořídili jste si byt v dobré lokalitě, protože víte, že ho za pár let prodáte za mnohem vyšší cenu? Pokud se v něm nechystáte bydlet, jistě nechcete, aby ležel ladem. A zřejmě vás napadlo, že můžete nemovitost pronajmout – pravidelný příjem z dlouhodobého pronájmu z vás sice boháče neudělá, ale na druhou stranu alespoň nebudete tratit.

Ale nabízí se i jiná možnost – krátkodobý pronájem. Třeba přes Airbnb nebo podobnou platformu. V čem je tento způsob pronájmu výhodnější než klasický dlouhodobý, a co byste o něm měli vědět?

Minimum povinností, ale riziko střetu s neplatiči

Nespornou výhodou dlouhodobého pronájmu je časová nenáročnost. Jakmile se vám podaří sehnat solidní nájemníky, máte vystaráno. Necháte byt bytem a jednou za měsíc kouknete na účet, zda dorazilo nájemné. Samozřejmě se nabízí otázka, zda se vám podaří sehnat někoho solventního. Pronajímatelů, kteří musí ze svých podnájemníků pravidelně páčit peníze, je víc než dost.

Více peněz, více starostí. Anebo ne?

Krátkodobý pronájem nemovitosti je mnohem ziskovější a zároveň pracnější. Ať už se rozhodnete pro propagaci přes Airbnb nebo podobnou platformu, budete muset aktivně komunikovat se zájemci o pronájem, poskytovat vynikající servis hostům (ti vám pak udělí hodnocení, na základě kterého budete (ne)atraktivní pro další zájemce) a celkově se snažit o to, aby vaše nabídka vynikla mezi ostatními.

Nemáte na správu Airbnb a následnou péči o hosty čas ani náladu? Nevadí – není nic jednoduššího než delegovat správu krátkodobého pronájmu bytu v Praze či kdekoliv jinde odborníkům z Let Me Inn. Postarají se o vše včetně úklidu, údržby i případných stavebních úprav. Maximalizují zisk z pronájmu a ušetří vám spoustu času i starostí. Podrobnosti najdete na letmeinn.cz.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!