Ovládáte datovou schránku? Jediná komunikace s úřady

3. květen 2013

Od začátku příštího roku bude probíhat komunikace firem s úřady výhradně přes elektronickou komunikaci – datové schránky. Najde se jen pár výjimek, kdy tomu bude jinak. Jste na datové schránky připraveni?

Datové schránky jsou rozšířené již nyní. Denně se pošle kolem 200 000 zpráv. Ve srovnání s cenou doporučeného dopisu ušetřily datové schránky celkem 3,25 miliardy korun. U datové schránky je naprosto jednoznačná identita, datum odeslání a doručení. Výhod datových schránek je mnoho, i přesto na ně mnoho firem zatím není připraveno.

Od roku 2014 elektronicky

Komora certifikovaných účetních provedla průzkum, podle kterého se 45 % firem na změnu v komunikaci vůbec nepřipravuje. Přitom od roku 2014 nebude komunikace v listinné podobě u většiny dokumentů akceptována. Firmy tedy nemají na výběr.

Datový trezor

Problémem datových schránek je kapacita, správa dokumetů. Nově si za příplatek můžete aktivovat trezor. Jak již název napovídá, vaše zprávy budou po určitou dobu archivované. Zvolit si můžete počet archivovaných zpráv i dobu, po kterou se tak bude dít. Všichni majitelé datových schránek mají nyní datový trezor o kapacitě 50 zpráv dočasně k dispozici zdarma.

Kreditní systém

Nově je k dispozici i kreditní systém. Doposud jste mohli využívat doplňkové služby jen na základě uzavřených smluv. Nyní si jednoduše dobijete kredit pomocí odkazu v datové schránce a využíváte nadstandardních služeb.

Komunikace mezi firmami

Datové schránky jsou ke komunikaci mezi firmami využívány pouze z 3,5 procenta. Přitom se jedná o nejefektivnější komunikaci, navíc ušetří. Je tedy otázkou, proč se firmy datových stránek natolik obávají.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!