Povodně odkládají daně: Daňové výhody pro poškozené

21. červen 2013

Mnoho podnikatelů řeší i 14 dní po povodni vážné problémy s velkou vodou. Pojďte se podívat, jak vám pomůže stát. I když máte zřejmě jiné starosti než daně, jsou pro vás připraveny úlevy.

Odpuštění daně

Fyzickým i právnickým osobám se odpustí daň z příjmů ve výši škody na majetku používaném k podnikání. Vše je potřeba doložit znaleckým posudkem (zprávou od pojišťovny).

Úroky z prodlení

V případě pozdní úhrady zálohy po povodních 2013 vám bude penále odpuštěno. Zaplatit ho sice musíte, ale máte více času. Pokud jste fyzickou osobou, jež má zaplatit k 30. červnu 2013 daň z příjmů za předchozí zdaňovací období, stačí, když zaplatíte až do 31. října 2013. Ovšem nezapomeňte o této skutečnosti informovat.

Daň z nemovitosti

Pomoci vám může i vaše obec. Možné je částečné nebo dokonce i kompletní osvobození od daně z nemovitosti. Této výhody lze využít až po pět let.

Osoby, které budou chtít úlevy využít, musí tuto skutečnost oznámit správci daně a doložit potřebné dokumenty prokazující postižení povodní.

Postiženým povodním může pomoci každý a to především finanční pomoci na příslušné bankovní účty (na částce nezáleží). Do pomoci se připojila i česká automobilka – Škoda Auto, která uvolnila 3 miliony korun, poskytla flotilu vozů a majitelům vytopených automobilů Škoda Auto zajistí bezplatně odtah a servis. Na případné opravy v autorizovaném servise je dále 20 procent.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!