PR. Zdanění vkladů na Kypru prolomilo důvěru v bankovní systém a lze očekávat růst ceny zlata

19. březen 2013

Jednorázové zdanění vkladů v kyperských bankách má vynést 5,8 miliardy eur a pomoci tak při záchraně státního rozpočtu tohoto ostrovního státu. Škody, které tento krok napáchá v důvěře v bankovní a peněžní systém, jsou několikanásobně vyšší. Tím jsou nastaveny podmínky pro růst zlata.
Co kromě 5,8 miliard eur přinese Evropě bezprecedentní zásah státu do úspor občanů na Kypru?
„I přes všechny turbulence na finančních trzích v posledních letech byla důvěra lidí a firem v nedotknutelnost peněz na bankovních účtech relativně velká. Aktuální situace na Kypru tuto jistotu vyvrací. Očekáváme, že jako vždy v případě jistého selhání klasického peněžního systému dojde ke zvýšení zájmu o investiční zlato,“ říká Bronislav Beneš business manager společnosti AuPortal.
„I když patrně nedojde k runům na banky v ostatních zemích, jak předpovídaly některé scénáře po oznámení zdanění kyperských vkladů, lze očekávat zrychlení odlivu vkladů z bank jak u firem tak občanů,“ pokračuje Bronislav Beneš.
„Zdanění kyperských vkladů vyvolává ještě jednu otázku v souvislosti se zlatem, a to nakolik je bezpečné investování do zlata a dalších kovů prostřednictvím bank,“ doplňuje Bronislav Beneš.
Tisková zpráva prklinika.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!