Příručka pro podnikatele: využijte dotací EU

12. prosinec 2012

Hospodářská komora ČR vydala užitečnou příručku pro všechny podnikatele v České republice. Informujte se o možnostech EU a udělejte vaše podnikání bohatší. Stačí využít dostupných zdrojů EU.

Většina podnikatelů má společný problém – peníze. Hospodářská komora ČR vydala příručku pro podnikatele, kde radí podnikatelům ČR, jak využít EU. Málokterý podnikatel či malý podnik zná své možnosti v EU. Ze své vlastní zkušenosti můžete soudit, jak EU využíváte, případně co víte o možnosti čerpat finance pro vaše podnikání. S příručkou můžete vyřešit základní otázku, kde vzít peníze na podnikání.

Příručka o financích a podpoře z EU

Příručka pro podnikatele o EU je aktuální ke konci září 2012. Zmiňuje některé výhody, respektive i dotace, které jsou dostupné pouze do roku 2012. Ovšem i v takovém případě máte ještě šanci podat žádost. Příručka je samozřejmě aktuální ve většině obsahu i pro ro 2013.

Příručka má pouze 18 stran, je elektronická a obsahuje hypertextové odkazy. Jedním kliknutí si tedy můžete přečíst více. Příručka je dobře napsaná obsahuje jen to nejdůležitější a v případě, že je pro vás daný odstavec zajímavý, odkáže vás dále. S příručkou u sebe máte zároveň i všechny důležité odkazy na orgány, s nimiž můžete přicházet do styku.

EU a podnikání

EU samozřejmě nenabízí pouze dotaze a zvýhodnění. Zpřísňuje, respektive sjednocuje práva pro podnikání v rámci EU. V poslední době se mluví především o eshopech. V tomto ohledu se snaží EU ochránit a nabídnout práva provozovatelům i zákazníkům.

Pokud chcete žádat o příspěvek na podnikání z EU, je nutné splnit všechny podmínky EU, odchýlení není možné a vaše žádost bude zamítnuta. Na EU se ovšem rozhodně obraťte a případné nedostatky garantujte nápravou. EU nabízí podporu pro podnikání, kterou čeští podnikatelé téměř nevyužívají.

Příručku pro podnikatele můžete stáhnout zde.

Zdroj

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!