TZ: MBI a MBO transakce mají v ČR velký potenciál

1. listopad 2013

Enterprise Investors, jedna z největších společností private equity a rozvojového kapitálu ve střední a východní Evropě, uspořádala ve spolupráci s Pedersen & Partners, přední mezinárodní společností specializující se na vyhledávání vedoucích pracovníků, setkání pro top manažery z oblasti nových technologií a sektoru e-commerce v České republice. Záměrem setkání byla diskuse o potenciálním vlivu manažerských buyout (MBO) a buy-in (MBI) transakcí na další vývoj jejich společností.

Panelovou diskusi hostili Ivan Jakúbek, viceprezident Enterprise Investors pro Českou republiku a Slovensko, a Petra Grabmayer, Country Manager Pedersen & Partners CZ. Diskuse se zúčastnili Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu a CEO damejidlo.cz, Tomáš Braveman, Country Manager Heureka.cz, a Martin Derňar, ředitel Internet Sales NAY.

Komentáře

„V průběhu naší 25leté investiční historie jsme byli svědky mnoha opravdu velkolepých úspěchů, kdy se díky ambiciózní strategii a skvělému managementu stal z lokální společnosti přední globální hráč, jako tomu bylo i v případě AVG. Jako aktivní investor věříme, že klíčovou výhodou je silný manažerský tým. Možnost pracovat se zkušenými manažery je pro nás vždy novou vzrušující výzvou,“ řekl Ivan Jakúbek, viceprezident Enterprise Investors pro Českou republiku a Slovensko.

„Trh e-commerce a e-tail zažívá v současné době masivní expanzi postihující všechny tržní sektory od maloobchodu, bankovnictví a telekomunikací k farmacii a médiím. E-commerce se, stejně jako zkušenosti v oblasti sociálních médií, stala důležitým know-how požadovaným našimi klienty,“ dodala během diskuse Petra Grabmayer z Pederson & Partners.

Komu je určen klub

Klub MBI & MBO je určený pro top manažery firem, kteří si zde mohou vyměňovat zkušenosti a nápady či hledat inspiraci a kapitál potřebný ke koupi perspektivní firmy, aby se mohli stát jejími vlastníky.

Klubové schůze jsou pořádány jako neformální setkání sítě vybraných manažerů, ředitelů a dalších úspěšných obchodníků z Polska, Rumunska, České republiky, Maďarska, Slovenska, Bulharska, pobaltských států, Slovinska, Srbska a Chorvatska. Setkání v České republice se konalo v pražském hotelu Marriott a zúčastnilo se jej více než 80 hostů.

O Enterprise Investors

Enterprise Investors je jednou z největších společností private equity a rozvojového kapitálu ve střední a východní Evropě. Od svého vzniku v roce 1990 společnost vytvořila osm fondů s kombinovaným kapitálem přesahujícím 2 miliardy eur. Tyto fondy dosud investovaly 1,6 miliardy eur do 130 společností z různých odvětví a ukončily 102 investic s celkovým hrubým výnosem 2 miliardy eur.

Pedersen a Partners

Pedersen & Partners je přední mezinárodní společnost specializující se na vyhledávání vedoucích pracovníků. Společnost, která byla založena roku 2001 otevřením prvních poboček v Praze a Varšavě, nyní provozuje 50 poboček ve 47 zemích. Naše pobočky po celém světě vlastní ze 100 % partneři, kteří se plně věnují poskytování služeb našim klientům.

Tisková zpráva Best Communications

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!