Vyplatí se firmě ušetřit za IT repasovanou technikou?

29. květen 2017

Nákup nové výpočetní techniky je nevyhnutelným výdajem, který může být pro malé a střední podniky dost zásadní. Nové počítače potřebujete ve chvíli, kdy rozšiřujete počet pracovníků, i tehdy, pokud stávající technika přestává vyhovovat.

Přitom pokud vaši zaměstnanci přímo nevyvíjí nové technologie nebo nepracují se špičkovými 3D programy, s největší pravděpodobností nepotřebují mít pod kancelářským stolem uskladněné nadupané PC za desetitisíce korun. Není nutné jim pořídit ultrabook dle nejaktuálnějších trendů.

Stačí jim fungovat bez problému na internetu, používat běžný kancelářský software a někdy také specializované programy, které ale na výkon počítače nemívají velké nároky. Potřebují spolehlivost a adekvátní rychlost.

Pro takové účely jsou plně dostačujícím firemním řešením repasované počítače a notebooky. To jsou zařízení, která byla krátkou dobu využívaná ve velkých firmách, kde je naopak pokrok na poli výpočetní techniky potřeba sledovat. Poměrně brzo pak svou techniku obnovují. „Zastaralé“ počítače se pak od nich odeberou, otestují a vyčistí, případně drobně opraví.

Výsledkem je plnohodnotný stroj v ceně, za kterou byste nový, obdobně vybavený na trhu hledali těžko. U počítačů postačujících na běžné kancelářské práce mohou začínat i pod hranicí dvou tisíc korun. Na repasované počítače dávají prodejci záruku zpravidla od 12 měsíců výše. Většina prodejců vám umožní vlastní konfiguraci, která může spočívat v základních faktorech, jako prodloužení záruky nebo doplnění o myš a klávesnici, ale také v doplnění o disk s větší kapacitou nebo výkonnější grafickou kartu.

I na poli repasovaných zařízení přitom najdete modely se špičkovými parametry, které by jinak stály třeba o desetitisíce více. Za výhodných podmínek pořídíte i velmi výkonný počítač nebo kvalitní notebook do firmy.

Nevýhody u repasovaných počítačů i notebooků jsou nasnadě. Ačkoliv se jedná o zařízení, která prošla důkladnou kontrolou, stále je to zboží z druhé ruky. Může (ale nemusí) jevit známky opotřebování a snížené spolehlivosti. Problémy se mohou vyskytnout s omačkanými tlačítky, u notebooků s méně plynulou klávesnicí nebo vysvíceným monitorem.

Všechny nevýhody jsou ale promítnuty do již zmíněné výhodné ceny. Pravdou zůstává, že na běžné kancelářské práce jsou repasované stroje plně dostačující a stále více firem přichází na to, že se jim jejich nákup vyplatí.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!