Vyplatí se půjčit si na studium v zahraničí?

31. květen 2016

Jako studenti byste se měli chopit každé příležitosti, která vám může pomoci rozvinout vaše znalosti a přispět k tomu, abyste se v budoucnu snadno uplatnili na trhu práce. Jednou z možností je vyjet za studiem do zahraničí. Jde však o poměrně nákladnou záležitost, pokud nemáte zajištěné plně hrazené stipendium. Jaké jsou možnosti získání peněz na studium a vyplatí se půjčit si peníze?

Studium v zahraničí vás bez stipendia vyjde klidně na desítky tisíc korun ročně. Jde o daleko vyšší náklady než v případě, že byste chodili na školu v tuzemsku. Je potřeba počítat s penězi na ubytování, stravu, ale hlavně na samotné školné.

Bankovní půjčky a úvěry pro studenty

Nejlepší je, pokud si zajdete do banky. Tuzemské banky dnes nabízejí celou řadu atraktivních úvěrů, které jsou přímo cílené na studenty. První formou jsou takzvané kontokorenty. Ty se však hodí spíše pro „domácí“ studenty, jejich výše totiž dosahuje zpravidla do 20.000 Kč. Dále je možné využít speciální neúčelové úvěry pro studenty, ty se dají uzavřít už i na vyšší sumy. Výhodou těchto úvěrů je fakt, že se dají splácet delší dobu, klidně až 10 let. U některých bank je dokonce možné splácení odložit až na dobu po skončení studia, kdy už budete mít zaměstnání a tudíž i pravidelné příjmy.

Půjčky pro studenty se dají sehnat i v soukromém sektoru

Ne každému studentovi však banky půjčí. Ani tehdy ale nemusíte zoufat, na trhu funguje celá řada nebankovních společností. Seznam těch nejoblíbenějších najdete na portálu http://vsepujcky.cz/. Je pravdou, že většina nebankovních půjček je spíše na nižší částky, najdou se však i výjimky, u kterých si lze půjčit obnosy v řádech desítek tisíc korun.

Pokud máte přímo zájem o půjčky pro studenty, podívejte se na web http://vsepujcky.cz/pujcky-pro-studenty.

Půjčka se vyplatí, studujete-li kvalitní zahraniční školu

Půjčit si na studium v zahraničí má svůj smysl. Sice se zadlužíte už v poměrně brzkém věku, je však nutné to brát jako investici do vašeho osobního rozvoje. Pokud vystudujete kvalitní zahraniční školu, otevře vám to dveře k daleko atraktivnějším pracovním pozicím nežli v případě, že byste ukončili některou z tuzemských škol. Osvojíte si cizí jazyky, získáte možnost ucházet se o zaměstnání prakticky v jakékoliv části světa. Čím více prestižní školu v zahraničí vystudujete, tím větší možnosti budete v budoucnu mít. Půjčku pak splatíte naprosto bez problémů. Ideální samozřejmě je, pokud ji začnete splácet už během studia. Vždy je dobré si každou půjčkou či úvěr důkladně rozmyslet, aby vás naopak hned na začátku vašeho života nestáhla ke dnu.

Komerční sdělení

-zol-

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!