Vyplavená provozovna: Financování opravy a odložená platba daně

8. červen 2013

Povodně 2013 nezasáhly jen obytné domy, ale i provozovny. Co dělat po návratu do provozovny a s čím počítat. Stát  vás v tom výjimečně nenechá a poskytne vám drobné východy.

Provozovna po povodni

S provozovnou je to podobné jako s domem. V mnoha případech je situace horší kvůli nulovým přípravám na velkou vodu. Mnoho provozoven tak zůstalo napospas povodni, bez jakýchkoliv příprav. To znamená velké škody na vybavení.

Interiér

Skříně, stoly, křesla, gauče... Pokud byla v objektu voda, jsou tyto věci na vyhození. Zaprvé zřejmě dojde k pokroucení a celkové nefunkčnosti a zadruhé povodňová voda v sobě skrývá mnoho nebezpečných bakterií a osobně bych do takového gauče po povodni nechtěl usedat. I když vám daný předmět přijde použitelný, bez milosti vyhodit.

Financování škod

Škodu nahlaste na pojišťovnu. Udělejte soupis hmotného a nehmotného majetku a připravte si (kopie) dokladů a koupi. Následně vše nafoťte a větrejte, sušte. Vyčkejte na příjezd odborníka, který situaci posoudí a řekne vám, co dál. Požádat můžete o částečné vyplacení předem. O finanční pomoc můžete požádat i stát.

Odložení daně

Lidé ze zatopených oblastí mohou požádat o odložení platby daně. Podrobný článek na toto téma již připravujeme.

Přesunutí provozovny

Pokud vám povodeň způsobila velké škody, není od věci zvážit její přesunutí do bezpečnější lokality. Doufejme, že povodně podobného formátu již nepřijdou, ovšem obávám se, že to jen přání a celá situace je jen otázkou času kdy, respektive za kolik let.

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!