Babišova skupina dohlédne na OSVČ: Porovnání se zaměstnanci

5. srpen 2014

Podnikáte jako OSVČ a vidíte, jak to máte těžké? První měsíce a roky jste obětovali téměř všechen volný čas a investovali do podnikání? Nebo jste zaměstnáni a nevěříte, jak malé platí OSVČ daně? Babiš se chce podívat na obě mince, jaký bude verdikt?

Všichni OSVČ zbystřete, Babiše zajímá zdanění OSVČ. Aby dostal přesná čísla, zřídil skupinu odborníků, v čele s prof. Alenou Vančurovou (vedoucí katedry veřejných financí na VŠE Praha), která má zjistit, jak jsou na tom OSVČ v porovnání se zaměstnanci.

Zdanění OSVČ se zdá být na první pohled skutečně nízké, ale je potřeba započítat několik důležitých faktorů. Tím prvním je iniciativa něco tvořit a uživit sám sebe. Hodnotit by se také mohl možný růst a případné zaměstnání dalších lidí. Ze sofistikovanějších a odbornějších sfér se zřejmě bude přihlížet i na celkovou zaměstnanost, náklady státu a také na jeho příjmy.

O kvalitě studie bych rozhodně nepolemizovali. Ovšem určitě se v ní nachází mnoho proměnných a nastavit správné zdanění OSVČ není vůbec jednoduché. Z laického hlediska to zjednodušit lze. Pokud zaměstnanec závidí nízké zdanění, nikdo mu nebrání, aby se OSVČ nestal, případně i jako činnost vedlejší. To stejné platí o OSVČ, závidíte zaměstnancům? Najděte si práci.

Do budoucna lze zřejmě čekat přísnější podmínky pro OSVČ. Každý, kdo tímto způsobem podniká by se tak měl připravit na horší časy. Nutno podotknout, že podmínky v ČR ve srovnání se západní Evropou nejsou, aspoň co se daní týká, tak špatné, jak si většina Čechů myslí.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!