Den daňové svobody: Do konce roku vyděláváme na sebe

10. červen 2014

Den daňové svobody je tady. Podle liberálního institutu padl v roce 2014 na 10. června a oslavit jej můžeme o jeden den dříve, než minulý rok. Co den daňové svobody znamená a jaký je výhled českých podnikatelů? Nejen to se dozvíte v našem článku.

Den daňové svobody

Liberální institut dělí rok na dvě části. První část roku fiktivně vyděláváme pouze na stát a druhou část roku na sebe. Den daňové svobody následně připadá na den, kdy první část přechází ve druhou část. Jednoduše tak můžeme porovnat daňové zatížení jednotlivých zemí, i když to není zcela přesné.

Den daňové svobody slavíme 10. června 2014. To je dle Liberálního institutu o jeden den dříve, než v roce 2013. Existuje však více institucí i metod a podle Patria Finance jsme se nikam neposunuli a den daňové svobody opět oslavíme 11. června. Rozdíl mezi Liberálním institutem a Patria Finance je v použité metodě. Liberální institut počítá s příjmy státu a Patria Finance s výdaji.

Podnikatelé a daňová budoucnost

Na růžové brýle si zvykat nemůžeme. Zdanění v České republice je sice jedno z nejnižších, ale výhledy nejsou optimistické. Vláda chce zvýšit příjmy a dle současné situace na to zřejmě doplatí drobní podnikatelé, nejvíce OSVČ. V konečném důsledku tak zřejmě přijdeme o malé OSVČ, kteří skončí na pracovním úřadě. Státu se možná podaří vybrat na daních více a ještě za kratší dobu, den daňové svobody tak můžeme příští rok slavit opět o nějaký den dříve, zda stát nezaplatí více na podpoře v nezaměstnanosti však nevíme.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!