Jak vyplnit daňové přiznání: Návod krok za krokem, druhá a třetí strana

6. březen 2014

Pokračujeme ve vyplňování daňového přiznání. Stránka po stránka, oddíl po oddílu a řádek po řádku. Daňové přiznání s námi vyplní každý. Ušetřete si daňového poradce, uspořte čas za cestu i nemalou částku za samotné zpracování.

Podle našeho návodu byste již měli mít vyplněnou první stranu, pojďme se posunout dále a otočme list.

2. strana

Vyplňujete pouze v případě, kdy máte příjmy ještě ze zaměstnání. Pokud žádné zaměstnání nemáte, do všech kolonek můžete napsat nulu.

Následně pokračujete, nic by vás překvapit nemělo. Pouze v kolonce 37, Dílčí základ daně nebo ztráta z podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti… již musíte vyplnit váš celkový zisk, případně ztrátu. Pokračujte dle jednotlivých kolonek až do třetího oddílu.

Pokud jste například student a jedná se o činnost vedlejší, můžete mít na straně 2 ve všech kolonkách, až na 37, 41, 41a a 61, nulu. Ve zmíněných kolonkách následně bude zisk, případně ztráta z roku 2013. Vše záleží na jednotlivém případu, druhu podnikání. Každopádně na straně 2 by vás již nic dalšího nemělo překvapit.

3. strana: Příloha č. 1

Hned na úvod si vyberete způsob, jakým uplatňujete výdaje. Pro paušál zvolte poslední kolonku, procentem z příjmů. Pokud si vedete daňovou evidenci, tedy každý doklad, vyberete právě tuto možnost, případně lze zaškrtnout vedení účetnictví. Připomeňme, že daňovou evidenci vedou fyzické osoby, které nemají povinnost být účetní jednotkou.

Následně pokračujete ve vyplňování, kolonka 101 vyžaduje celkový součet příjmů. Ve 102 již uvedete spočítané výdaje a to zvolenou metodou (evidence, účetnictví, paušál). Níže by vás již nic nemělo překvapit a stranu 2 byste měli bez problémů dokončit.

V současné době již máte vyplněné tři strany. Na další část daňového přiznání se podíváme již brzy.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!