Jak vyplnit daňové přiznání: Návod krok za krokem, odevzdání

8. březen 2014

Daňové přiznání máme již dle předchozích dílů vyplněné. To ovšem není vše, čeká nás to nejdůležitější. To, kvůli čemu jste celou tu námahu vynaložili. Nejedná se samozřejmě o nic jiného, než o samotné odevzdání. Kde odevzdat a co vše „oběhat,“ to si dnes ukážeme.

Finanční úřad

Již na začátku jste vyplňovali místo finančního úřadu, pod který patříte. Zde by vás tedy nemělo nic překvapit. Předání hotového daňového přiznání probíhá bez většího zdržení, ovšem záleží na jednotlivých úřadech. Většinou však existuje podatelna, kde se přiznání pouze odevzdávají. Doporučujeme udělat kopii daňového přiznání, tu si nechat také orazítkovat, podepsat a uschovat, jako důkaz samotného podání.

Na některých úřadech vám mohou daňové přiznání zkontrolovat, to však skutečně výjimečně a nepočítejte s tím. Pokud vše odevzdáte a máte kopii, ještě nemáte zcela vyhráno, samotný proces pro vás ještě neskončil.

Sociální zabezpečení

Jednostránkový formulář musíte vyplnit i na sociálním zabezpečení. Kopie z daňového přiznání vám s vyplněním pomůže. Nejedná se o nic složitého, z přiznání pouze opíšete váš zisk, nebo ztrátu a doplníte o osobní údaje, případně informace o sociálním pojištění v roce 2013. Zde již žádné složitosti nehledejte.

Zdravotní pojišťovna

Opět to stejné, musíte vyplnit krátký formulář. Pomoci si i zde můžete daňovým přiznáním, ale nehledejte ve formuláři žádné zákeřnosti. Oproti daňovému přiznání zde nic složitého není a spíš vám to sebere pár minut času.

Na základě vašich informací dojde k výpočtu, respektive přepočtu záloh na sociální a zdravotní pojištění. Nezapomínejte, že daňovým přiznáním to nekončí. Od každého formuláře doporučujeme pořídit kopii, nechat si ji potvrdit a uschovat jako doklad o předání nezbytných dokumentů danému úřadu.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!