Jak vyplnit daňové přiznání: Návod krok za krokem, přílohy a dokončení

7. březen 2014

V našem návodu postupujeme krok za krokem. Od začátku jsme si vysvětlili, kdo daňové přiznání podává a kdo nikoliv. Následně probíráme jednotlivé oddíly, případně i kolonky a upozorňujeme na nejasnosti. Pojďme daňové přiznání dokončit.

Nyní byste měli mít první tři strany. Co bude následovat?

Příloha

Právě teď je ten pravý čas na přílohu. Zde se může nacházet přehled za poslední roky, kde je jasně uvedeno, jaké jste dosáhli ztráty, případně zisku a součet za poslední roky. K čemu to je dobré? Ztráta za minulé roky se vám sčítá, a i když jste letos dosáhli zisk, ztráta z minulých let vám může daňově velmi pomoci. Rozhodně na to nezapomeňte.

Předposlední strana

Na konci daňového přiznání vás již žádné zákeřnosti nečekají. Dostanete se k příjemným položkám typu slev na dani. Pokud jste slevu na dani neuplatňovali jinde, za rok 2013 činí 24 840 Kč. Studenti si k této částce navíc připočtou 4 020 Kč. Celkově tak student podnikatel získá slevu na dani ve výši 28 860 Kč.

Následně vyplňujte dle vámi známých informací, vše je individuální, ale nikterak zákeřné. Zaskočit by vás mohl až 6.oddíl. Pokud nevíte, nechte ho prázdný, zřejmě se vás vůbec netýká.

Poslední strana

Gratulujeme, jste téměř u konce. Na poslední straně pouze vyplníte počet listů příloh, datum a doplníte podpisem. Nyní je vše hotové a připravené k odevzdání. Poslední krok vám poradíme v závěrečném článku o daňovém přiznání.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!