O další daňová ráj méně: Kam před daněmi

11. srpen 2014

Mnoho Čechů se ukrývalo před daněmi v Lucembursku. Nyní však tato země není daňově bezpečná. I přes smlouvu o zrušení dvojího zdanění, není všem dnům konec. Stále je i v Evropě několik zajímavých zemí, kde lze svůj majetek před daněmi ochránit.

Česká republika se s Lucemburskem domluvila a podepsala smlouvu o zamezení dvojího zdanění a zabránění daňových úniků. Dokument vstoupil v platnost už v průběhu prázdnin a Lucembursko je tak pro podnikatele pasé. Nová smlouva se zaměřuje na daně vybírané srážkou u zdroje, na příjmy vyplácené nebo připisované k 1. lednu 2015.

V bezpečí nebudou ani tajná bankovní konta, která v mnoha případech posloužily k praní špinavých peněz.

Pokud jste služeb Lucemburska využívali, případně o něm uvažovali, nemusíte zoufat. Mezi daňové ráje, které jsou poměrně jednoduše dostupné můžeme zařadit Monako, Andoru, San Marino nebo Lichtenštejnsko.

Kuriózní je například ono Lichtenštejnsko s populací 35 000 lidí a dvojnásobným počtem firem.

Daňových rájů je mnohem více a záleží jen na vás, který, pokud vůbec nějaký, využijete. Počítat nelze pouze s nižším daňovým zatížením, ale i s vyššími administrativními náklady. Pro mnoho firem je následně otázkou, zda se jim daňový ráj vůbec vyplatí. To je ovšem na zvážení každé firmy.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!