OSVČ s daňovým poradcem mají poslední den k podání daňového přiznání

31. červenec 2013

Většina podnikatelů řešila daňové přiznání už na jaře.  Ovšem OSVČ  s daňovým poradcem mají ještě čas, respektive poslední den. Daňovým přiznáním to ovšem nekončí, sdělíme vám, do kdy zaplatit případné nedoplatky a jaké jsou sankce za pozdní platbu.

OSVČ s daňovým poradcem mají poslední den. Ve čtvrtek 1. 8. 2013 musí být daňové přiznání odevzdáno. Za den odevzdání se považuje předání pojišťovně nebo ČSSZ, případně elektronická cesta či Česká pošta.

Pokuty za opožděné daňové přiznání

Za opoždění budou následovat sankce. Pojišťovna může udělit pokutu až do výše 50 000 Kč a ČSSZ až 20 000 Kč. Pokud by pokuta nebyla uhrazena, může se zvýšit až na 100 000 Kč. Ovšem nemusíte se obávat. Pojišťovna i ČSSZ nejdříve upozorní. V případě ignorování upozornění následuje pokuta.

Do kdy zaplatit

Pokud vám vznikl nedoplatek, máte celkem 8 dní na zaplacení. V případě podání poslední možný den musíte nedoplatek uhradit do 9. 8. 2013. Poslední den již peníze musí být na účtech, v opačném případě se dostanete do prodlení a platíte penále. Zdravotní pojišťovny i ČSSZ mají sazbu za prodlení stejnou –  0,05 % za každý kalendářní den.

Z důvodu prodlení při přepisu částek doporučujeme uhradit případný nedoplatek co nejdříve.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!