Senát zamítl daňové zvýhodnění firem: Dojdou kvalifikovaní pracovníci?

4. říjen 2013

Novela zákona počítala s daňovým zvýhodnění odborného vzdělání. Pro podnikatele by to znamenalo výraznou úlevu od daně a podporu obzvláště některých, v současné době upadajících profesí.

Firmy přestanou s odborným vzděláním

Senát zamítl novelu, která podporovala daňové zvýhodnění firem zapojených do odborného vzdělávání. Podnikatelé okamžitě tlačí na stát, aby zavedl jiný stimul, v opačném případě to může omezit některé profese a výrazně poškodit podnikatele.

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků

Samotná vláda si stěžuje na nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Ovšem senát nyní rozhodl jinak a odborné vzdělání podporovat nebude. Abychom byli konkrétní. Student, který se připravoval pro poplatníka mohl ušetřit až 5 000 Kč měsíčně, vysokoškolák dokonce 10 000 Kč měsíčně. To je rozhodně citelné zvýhodnění, jehož se nyní nedočkáme.

Konec výzkumu, vývoje a odborného vzdělání

Novela chtěla podpořit všechny tři odvětví – výzkum, vývoj, vzdělání. Zamítnutím senátu tak může dojít k značným omezením ve všech skupinách a pocítí to nejenom plátci daně, ale i jejich zaměstnanci.

Novela myslela i na zneužití odpočtů a byla velmi podrobná. Je tedy zarážející, že ji senát neschválil. Bohužel podnikatelům nezbývá nic jiného, než doufat.

Podělil se s námi můžete o konkrétní případy z praxe. Jak by daňové zvýhodnění pomohlo právě vám? Jedná se ve vašem případě jen o zajímavý bonus nebo výhodu, se kterou jste již počítali a její omezení vám přinese menší či větší problémy? Jaký názor na omezování podnikatelů máte vy? Vaše připomínky a názory na danou tématiku uvítáme.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!