Absurdní bankovní poplatky: Víte kolik zbytečně platíte?

5. červenec 2012

Poplatky bankám se mohou měsíčně vyšplhat až do stovek korun. Přitom většina těchto poplatků je opravdu nesmyslných. Prozradíme vám zda je bankovním poplatkům konec nebo nás čekají poplatky za poplatky.

Na bankovní poplatky existují dva odlišné názory. První z nich říká, že bankám je potřeba platit za režii, bezpečnost, horké linky, síť bankomatů, pobočky... Zcela určitě mají banky nemalé náklady na provoz jejich služeb a poplatky jsou tedy správné. Na druhou stranu do banky vkládáte peníze, bankovní institut jak je známo si neponechává 100 procent všech finančních prostředků, jež od lidí dostane. To znamená dostatečně velký obnos k poskytování půjček, investování atd., banka by si tedy měla na sebe vydělat sama. Od nás si totiž banka půjčuje téměř s nulovým úrokem (na běžných účtech je úročení v řádech setin procenta). Okem objektivního pozorovatele je vše jasné, „šikovná“ banka si na sebe vydělá a poplatky nepotřebuje, ostatní banky je potřebují.

Absurdní poplatky

Proti nesmyslným bankovním poplatkům můžete bojovat i vy. Každým rokem se hlasuje o nejabsurdnější bankovní poplatek roku. Vítězný poplatek je následně u mnoha bank zrušen, minimálně zlevněn. Bankovní poplatky můžeme tedy mírně regulovat.

Nejabsurdnější poplatek roku 2011

Vítězem ankety nejabsurdnější poplatek roku 2011 se stal poplatek za předčasné splacení úvěru. Tento poplatek bohužel najdete u všech bank. Pouze u několika úvěrů tento poplatek chybí (například u několika služeb LBBW Bank, Era, Raiffeisenbank a UniCredit, ovšem i tyto banky mají u některých úvěrů poplatek za předčasné splacení).

Absurdní poplatky 2005 – 2010

2005 - poplatek za příchozí platbu,
2006 - poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky,
2007 - poplatek za vedení běžného účtu,
2008 - poplatek za nadměrný vklad,
2009 - poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet
2010 - poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

hromádko

úterý, 7. leden 2014
17:53

poplatek za výběr na přepážce z vlastního " ůčtu


posted by: hromádko (namjirka(a)seznam.cz) [Odpovědět]