Českomoravská záruční a rozvojová banka: Na koho se obrátit, když vám banka nechce půjčit

15. říjen 2013

Začínáte podnikat, potřebujete peníze do začátku, ale nikdo vám nechce půjčit? Nenechte se nalákat lichváři a požadujte adekvátní půjčku. V začátku vám může pomoci Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB). Co pro vás může udělat?

Kdo je ČMZRB

Jako každá jiná banka, i ČMZRB je akciovou společností. Založena byla v roce 1992. Jejími akcionáři jsou Česká republika zastoupená Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem financí a Ministerstvem pro místní rozvoj (72 % akcií), Komerční banka, a. s., Česká spořitelna, a. s. a Československá obchodní banka, a. s.

Jedná se o banku sloužící k realizaci vládních programů a k podpoře malého a středního podnikání. Tato základní činnost se v posledních letech rozšířila i o podporu bydlení a financování vybraných oblastí infrastruktury.

Jak ČMZRB podporuje podnikatele

Již jsme zmínili, že ČMZRB hodlá podporovat malé a střední podnikání. Pokud v bance nedostanete úvěr, můžete ho získat přes ČMZRB. Jak je již z názvu banky patrné, dostane od ní záruku. Záruku následně uplatníte u banky, kde jste dříve neuspěli.

Podpora malého a středního podnikání

ČMZRB nabízí hned několik programů pro podnikatele. Jedná se o projekty celorepublikové i regionální. ČMZRB v současné době dává celorepublikovou záruku podnikatelům postižených povodní a regionální záruku na úvěry pro podnikatele v Jihomoravském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

Příklady žádostí na ČMZRB

diskuzi k ČMZRB se nachází následující komentář. I když takhle to samozřejmě nefunguje, nestačí napsat do diskuze, kontakt musí proběhnout oficiální cestou přímo ČMZRB, což autorce (paní Kindlové) doporučujeme.

Dobry den, začínám podnikat již od dubna letošního roku, ale jelikož je to krátce a nemam zatím daňové přiznaní nikde mi nechtějí půjčit, mam zájem o 120000 bylo by to na nové auto a vybavení do restaurace, prosím o zkontaktováni na...

Českomoravská záruční a rozvojová banka je často opomíjeným řešením. Ovšem jedná se o elegantní cestu pro podnikatele, jak získat bankovní úvěr.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!