Co chtějí podnikatelé od českých bank: Poplatky nejsou všechno

18. červenec 2012

V první řadě musíme konstatovat, že i přes špatnou ekonomickou situaci ve světě, Češi bankám působících na našem území věří. Ze strany českých klientů nejsou znát žádné obavy z možného krachu. Tato situace je v porovnání se zbytkem Evropy výjimečná. Ovšem ani přesto si banky českých klientů neváží.

Důvěra v bankovní instituty na západě Evropy výrazně klesla. Banky se v těchto končinách snaží více přizpůsobit a klienty přesvědčit. V České republice klienti o bankách nepochybují, zároveň se ale připravují o možné výhody. Opravdu nabídnou banky lepší podmínky až v případě, kdy jim „teče do bot?“

Banky by se měly přizpůsobit

63 procent českých zákazníků je nespokojeno s flexibilitou banky, v řadách podnikatelů je to dokonce 78 procent. Banky by měly mít více volnosti. Dotázaní by neměli problém bance svěřit více osobních informací za službu na míru. To platí především u podnikatelů, kde se jednotlivé obory diametrálně liší a nelze na ně úspěšně aplikovat jednu nabídku.

Přehled poplatků a jejich zjednodušení

Několikastránkové ceníky jsou u bank naprosto běžné. V těchto sazbách najdeme i naprosto absurdní poplatky. Výjimkou nejsou ani korunové položky. Většina zákazníků kompletní ceník ani nečte, zabere to mnoho času a stejně si ho nezapamatujete. Banky by měly poplatky omezit (především na běžných účtech, proč platit za to, že bance poskytujete peníze?) a hlavně zjednodušit.

Přístup k zákazníkovi

Většina klientů je bankou kontaktována pouze v případě nabídky nového produktu, který většinou nechcete. Ale kolikrát vám z banky zavolali a zeptali se, jak jste spokojeni s jejich službami a co pro vás mohou udělat (bez dalších zbytečných nabídek).

Podnikatelské účty

Podnikatelské účty jsou nejdražšími účty na trhu, ve většině případů stojí od sta korun měsíčně, výjimkou není ani o řád vyšší suma. Pro mnoho podnikatelů je to zbytečný luxus, banka sice nabízí na podnikatelském účtu určité výhody, ale rozhodně si je nechává královský zaplatit. Malým podnikatelům postačí i běžný účet.

Naopak čeští klienti si chválí zlepšení v oblasti internetového bankovnictví a bankovnictví v mobilu.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!