Co dělat, když vám banka nedá úvěr?

31. srpen 2012

Nechce vám dát banka úvěr a nemáte dostatek finančních prostředků? Ještě nic není ztraceno, Ministerstvo průmyslu a obchodu s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou spouští nový program pro malé firmy a OSVČ.

Úvěr je určen pro firmy do 50 zaměstnanců a OSVČ. Projekt je možné využít již nyní. Žádosti budou přijímaný až do roku 2013. V plánu se počítá se schválením úvěrů pro stovky žadatelů. Už víme, kde vzít peníze na podnikání.

Záruka na 1,4 miliardy korun

Ministerstvo průmyslu a obchodu s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou zpřístupňuje úvěry malým podnikatelům a OSVČ v hodnotě dvou miliard korun. Pokud budeme brát v úvahu 70-ti procentní úročení, dostaneme se na částku 1,4 miliardy korun. Projektu by mělo využít aspoň 600 podnikatelů (s průměrnou výší úvěru tři miliony korun).

Využití a získání úvěru

Pro získání záruky je nejdůležitější ekonomické odvětví, do kterého hodláte investovat. Úvěr je dále určen na: pořízení a rekonstrukci dlouhodobého hmotného majetku, pořízení zásob, včetně drobného hmotného majetku a pořízení drobného nehmotného majetku.

Co dělat v případě platební neschopnosti?

Pokud se dostanete do problému se splácením, rozhodně jednejte. Domluvte si schůzku s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou. Uvidí-li banka zájem splácet, domluvíte se na přívětivějším splátkovém kalendáři. Vše se dá řešit a často to stojí pouze na komunikaci. Pokud byste na vaši platební neschopnost nereagovali, hrozí vymáhání od státu. Ministerstvo průmyslu a obchodu s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou počítá, že se vyskytne téměř 10 procent podnikatelů, kteří budu v platební neschopnosti. Z tohoto důvodu již teď upozorňuje na tento problém. Jak je zmíněno již výše, v případě problémů zkuste najít řešení a neslibujte nemožné.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!