Jak získat půjčku pro začínající podnikatele?

10. listopad 2015

Máte dobrý nápad na podnikatelskou činnost, ale chybí vám peníze na rozjezd? Pak není třeba se svého snu hned vzdávat, na trhu dnes existuje celá řada bankovních i nebankovních institucí, které vám do začátků podnikání půjčí peníze, a to klidně až do výše několika milionů korun.

Půjčka se zástavou

Ideální je, pokud si chcete půjčit peníze a máte nemovitý majetek, který je možné zastavit. Může se jednat například o byt, rodinný dům či pozemek. Banky i vybrané nebankovní společnosti vám v tomto případě půjčí až do výše 100% hodnoty nemovitosti. Je samozřejmě nutné si uvědomit, že v případě nesplacení úvěru můžete o tuto nemovitost přijít. Půjčka je tedy do značné míry riziková, je třeba si být jist, že vám váš podnikatelský záměr vyjde.

Půjčka bez zástavy

Podnikatelská půjčka se dá získat také bez nutnosti jištění nemovitostí. Jde ale zpravidla o částky výrazně menších obnosů, řádově maximálně ve statisících korun. Výhodou je, že jdete do menšího rizika. Při nesplácení vás však mohou v konečném stádiu čekat exekuce, ostatně jako u každého jiného typu úvěru.

Půjčka s ručitelem

Nemáte-li majetek k zástavě a potřebujete půjčit vyšší obnos do začátku podnikatelské kariéry, je možné si peníze zajistit také tím, že za vás bude ručit jiná osoba, například svým majetkem. Ideálně jde o rodinné příslušníky, kteří vám rádi pomohou v nesnázích.

Co je potřeba k získání úvěru?

Pokud máte zájem o podnikatelskou půjčkou, připravte si kromě běžných dokladů (OP, cestovního pasu atd.) a kontaktních údajů například i popis vašeho podnikatelského záměru. Ten vyžadují zejména banky, které vlastně musíte přesvědčit, že vaše podnikání bude stát na pevných základech a bude mít do budoucna smyl. Kromě toho je dobré mít k dispozici informace o vaší celkové finanční situaci či výpisy z účtů.

Před tím, než se vydáte do banky či k soukromé firmě, je dobré si porovnat všechny dostupné úvěry. Velmi lehce to provedete například na portálu Půjčky.cz, který srovnává nejoblíbenější půjčky na tuzemském trhu.

Komerční sdělení

-pla-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!