Jaký bankovní účet pro podnikatele: Peníze kdykoliv a bez poplatků

23. duben 2013

Poplatky za vedení účtu jsou stále obvyklé i na běžných bankovních účtech. Ovšem jde to i bez nich. Zřiďte si bankovní účet pro podnikatele zdarma a ušetřete stovky až tisíce ročně.

Měsíční náklady za vedení podnikatelského účtu v několika případech překračují i tisíc korun měsíčně. Ovšem lze to i bez této částky, dokonce úplně zdarma.

Podnikatelské účty zdarma

PPF Banka

Za měsíční vedení nezaplatíte ani korunu. Zpoplatněny jsou ovšem výběry z vlastního bankomatu a to částkou 6 korun. Vaše finance jsou úročeny 0,10 % ročně.

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank nabízí hned několik variant pro podnikatele. Je zajímavé, že za tarif základ platíte měsíčně 55 Kč. Tarif Extra a Premium jsou již bez měsíčního poplatku za vedení. Na těchto účtech jsou i nižší výběry z bankomatů, konkrétně 9,90 Kč. Zůstatek je úročen 0,01 % ročně.

Volksbank

Nulový poplatek za měsíční vedení, výběr z vlastního bankomatu za 7,50 Kč a úročení 0,25 %, to je účet pro podnikatele od Volksbank.

Citibank

Varianta CitiProfession je pro podnikatele za nulový měsíční poplatek (za vedení). Zpoplatněn je výběr z vlastního bankomatu a to částkou 19 Kč, úrok je nulový. Citi nabízí i zpoplatněné účty za 100 nebo 450 Kč měsíčně.

mBank

mBusiness Konto je bez poplatků za vedení. Nulový je ovšem i úrok. Jedná se pouze o elektronický účet bez platební karty.

Citfin

Produkt s názvem Firemní účet je bez poplatku za vedení. I zde se jedná pouze o elektronický účet bez platební karty. Úrok činí 0,30 %.

Akcenta

Nulový poplatek za vedení a úrok 0,10 % kazí výběr z bankomatu za 29,90 Kč.

Creditas

Velmi zajímavý účet pro podnikatele. Nulový poplatek za vedení i za výběr z vlastního bankomatu. Navíc úrok činí úctyhodné 1 %.

Bankovní účet pro neziskové organizace

Neziskové organizace mohou využít výše zmíněných, případně speciálních účtů pro neziskové organizace zdarma. Jeden takový nabízí například Era. Výběru bankovního účtu byste měli pokládat stejnou důležitost jako například koupi notebooku.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!