Půjčka na bydlení: hypotéka není jediným řešením

13. srpen 2012

Sehnat finanční prostředky na koupi domu/bytu není jednoduché. V mnoha případech se jedná o životní investici. Více peněz zřejmě za nic jiného jednorázově neutratíte. Právě z těchto důvodů byste měli být podrobně informováni. Víte, že hypotéka není jediným řešením?

Stavební spoření – plánujte budoucnost

Pokud již nyní víte, že za několik let budete chtít koupit byt/dům, uvažujte o stavebním spoření. Ovšem pozor, stavební spoření je neúčelové, z naspořených peněz si můžete klidně koupit nové auto. Mimo běžné úročení můžete počítat i se státní dotací 10 procent, případně maximálně 2 000 korun. Nejefektivnější částkou je tedy vklad 20 000 korun ročně.

Stavební spoření je klasicky na 6 let, dříve ho bez ztráty výhod (financí) neukončíte. Důležité je také dovršení cílové částky, kterou zadáváte již při založení stavebního spoření. Spořitelně při založení platíte jedno procento z cílové částky. Cílová částka lze kdykoliv navýšit, ovšem doplatíte rozdíl (jako kdybyste zakládali s vyšší cílovou částkou).

-       6 až 10 let
-       cílová částka
-       úročení nad inflací
-       státní podpora až 2 000 korun, 10 procent
-       neúčelnost

 

Půjčka na bydlení

Pokud naspořeno nemáte máte dvě možnosti – úvěr ze stavebního spoření a hypotéku. Co je pro vás výhodnější?

Úvěr ze stavebního spoření

Pro získání tohoto úvěru musíte mít našetřeno aspoň 40 procent z celkové částky. Spořit musíte minimálně 2 roky. Podmínkou je i určitá výše hodnotícího čísla (určí se dle pravidelnosti a výše finančních prostředků mířících na stavební spoření).

-       nízká úroková sazba

 

Meziúvěr = překlenovací úvěr

Pokud nesplňujete byť jen jedinou podmínku úvěru ze stavebního spoření, daný úvěr nedostanete. Řešením je překlenovací úvěr. Peníze vám jsou půjčeny za mírně horších podmínek (oproti úvěru ze stavebního spoření), ale po splnění všech podmínek se překlenovací úvěr přesune - překlene v úvěr ze stavebního spoření a vy přejdete na lepší podmínky.

-       nemusíte splňovat podmínky úvěru ze stavebního spoření

Hypotéka

Nejznámějším druhem půjčky na bydlení je hypotéka. Jak na hypotéku, když jsem živnostník už víte z předešlého titulu. Nezapomínejte, že hypotéka není jediným řešením.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!