Víte, že je nejlepší čas na vyřízení hypotéky?

28. leden 2015

Financování nového bydlení pomocí hypotéky je pro každého z vás životním krokem. Hypotéka je přeci jen dlouhodobým závazkem, její splácení může probíhat i více než 20 let. Víte ale, že právě nyní jsou ty nejlepší podmínky, abyste se rozhodli a hypoteční úvěr si sjednali?

Úrokové sazby se blíží 2 procentům

Důvod je jednoduchý. V současné době totiž klesly úrokové sazby na naprosté minimum. Zatímco ještě před pár lety činil běžně úrok 5 a více procent, dnes se průměrně pohybuje jen těsně nad hranicí 2 procent. Některé banky dokonce slibují za určitých podmínek ještě nižší úrokovou sazbu, a to i pod zmíněnými magickými 2 procenty.

Hypotéka vás dnes nevyjde tak draho jako v minulosti

Co to pro vás v praxi znamená? Hypotéka, kterou v této době uzavřete, vás vyjde hodně levně, respektive za její splacení nezaplatíte o tolik peněz navíc jako v minulosti. Poznáte to buď na kratší době splatnosti, nebo na nižších měsíčních splátkách. A právě nižší splátky vám zajistí komfortnější život, neboť vám jednoduše zbude více peněz na nákupy, zábavu a jiné výdaje.

Je důležité si správně vybrat

Při sjednání hypotéky ale v každém případě buďte obezřetní. Raději se vyhněte nabídkám různých nebankovních společností, u nichž se hypotéka může prodražit o různé skryté poplatky.

Nechoďte ani do první banky, kterou minete cestou domů z práce. Vše je třeba pečlivě uvážit a prozkoumat jednotlivé nabídky. Ačkoliv u bank máte prakticky jistotu, že vás neokrade, přeci jen lze u jednotlivých nabídek spatřit poměrně znatelné rozdíly.

Usnadněte si práci s hledáním hypotéky

Výrazné ulehčení práce vám přinese výpočet hypotéky na online kalkulátoru. Stačí usednout k počítači, zadat pár nezbytných kritérií (výši hypotéky, dobu splácení, počet a výši splátek) a během pár vteřin se dozvíte, jaký ústav vám nabízí hypotéku doslova na míru dle vašich požadavků. Tento krok bych doporučil opravdu každému, rozhodně tím nic nepokazíte, ba spíše naopak.

Komerční sdělení

-sov-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!