3 jednoduché způsoby, jak pořídit investiční zlaté mince

23. březen 2015

Investice do zlata má mnoho lidí zafixováno tak, že se provádějí pouze na burzách. V dnešní době si přitom pořídíte takzvané investiční zlato daleko jednodušším způsobem. Navíc jej po nákupu fyzicky vlastníte. V zásadě se dají využít 3 základní způsoby.

1. Nákup v obchodech

Investiční zlaté mince a slitky nabízejí klasické kamenné obchody. Není jich mnoho a najdete je spíše ve velkých městech. Nákup zlata v obchodě má své nevýhody. Zejména tehdy, je-li investice do zlata ve vyšší hodnotě. Hrozí zde určité riziko, že během cesty domů o zlato přijdete, pokud vás někdo okrade. Výhodou je pro změnu fakt, že si vybrané zboží ihned převezmete a zkontrolujete, zda je v pořádku.

2. Nákup na internetu

Z hlediska bezpečnosti a pohodlí je lepší investiční zlato nakoupit online. Tuto možnost nabízí internetový obchod golden-invest.cz. Nemusíte nikam chodit, objednané zboží vám přijde zásilkou na určenou adresu, a to do několika pracovních dní. Platbu lze provést převodem na účet, u menších částek je možná i platba na dobírku.

Nevýhodou při nákupu online může být riziko, že koupené zlato nebudete mít požadovanou kvalitu či parametry. Právě z tohoto důvodu je vždy nutné zvolit osvědčený e-shop. U zmíněné společnosti Golden Invest máte garanci kvality a pravosti zboží.

3. Nákup přes telefon

Vybrané obchody, kamenné i internetové, nabízejí možnost nákupu investičních zlatých mincí také po telefonu. Zde je však složitější způsob placení i doručení zboží. Většinou se na základě telefonické objednávky upřednostňuje osobní vyzvednutí zboží a platba na místě či předem prostřednictvím převodu na bankovní účet prodejce.

Ze zmíněných tří možností bych doporučil druhou variantu – nákup online. Objednávku provedete za pár minut, a to klidně i z domova. Nemusíte nikam chodit, peníze pošlete přes své internetové bankovní konto. Při volbě dobrého obchodu nic neriskujete.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!