3 možnosti, jak nejlépe zhodnotit finance

21. únor 2015

Máte naspořené peníze a nechcete je jen tak nechat ležet ladem doma či na osobním bankovním účtu, kde jsou jen minimálně úročeny? Pak zvolte jednu z následujících možností, které vám pomohou s jejich zhodnocením. Nastíníme si nejlepší investice, které v této době můžete provést.

1. Nákup nemovitosti

Ti z vás, kteří disponují větším množstvím finančních prostředků, mohou zvolit investici do nemovitosti. Nákup bytu či třeba pozemku je velmi dobrou investicí do budoucna. Pokud zvolíte vhodnou lokalitu a nemovitost pořídíte za solidní cenu, je zde dobrý předpoklad, že její cena v budoucnu poroste. Na realitách a pozemcích se dá vydělat i několikanásobek peněz, které jste do nich vložili.

2. Investice do cenných komodit

Pro drobné, ale i větší střadatele, kteří chtějí zhodnotit peníze a hlavně je uchránit před inflací, mám tip v podobě investice do stříbra a zlata. Tyto komodity jsou ideální zejména z hlediska ochrany hodnoty peněz, může však časem dojít k jejich poměrně zajímavému zhodnocení. To ostatně ukázaly poslední roky, kdy šla cena zlata i stříbra vzhůru.

Nyní je sice spíše vidět klesající trend, to je však právě ideální doba pro to, abyste investiční zlato nakoupili. Dá se totiž předpokládat, že se jeho hodnota opět zvýší. A to i vzhledem k tomu, že postupně docházejí světové zásoby, což platí pro zlato i stříbro.

3. Investice do akcií

Rizikovější investicí je nákup akcií. Zde je potřeba, abyste se hlavně dobře zorientovali na burze a nakoupili akcie, u nichž je předpoklad růstu jejich hodnoty. Riziková je z toho důvodu, že akcie také mohou zcela ztratit na své hodnotě a vy tak přijdete o celou investici.

Závěrem si tedy shrňme, že své peníze nejlépe zhodnotíte rozumnou investicí. Pakliže si nevíte rady, jakou z výše uvedených možností zvolit, doporučuji se obrátit na odborníky. Ti vám nejspíše prozradí jednu zásadu – vždy je lepší své portfolio rozložit do většího množství investičních produktů. Tím totiž minimalizujete riziko, že o své peníze přijdete.

V každém případě znovu zopakuji, že poměrně jistou a pohodovou záležitostí je investice do zlata a stříbra. Takové stříbrné slitky se rozhodně ani za 10 či 20 let nestanou předměty, jež by měly nulovou hodnotu. Ba právě naopak.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!