5 důvodů, proč investovat do zlata

21. březen 2014

Chcete chytře a výhodně investovat své peníze tak, aby během času neztratily na své hodnotě a nehrozilo, že dojde k jejich znehodnocení vlivem inflace? Pak je určitě dobré přemýšlet o tom, že si zakoupíte investiční zlato. Existuje hned několik důvodů, proč je právě zlato výhodou investicí.

1. Zlato směníte na celém světě

Investiční zlato, které představují krom mincí také zlaté cihličky a zlaté slitky, je praktické z toho důvodu, že jej v případě potřeby můžete směnit téměř kdekoliv na světě. O zlato byl, je a zcela jistě bude zájem všude.

2. Zlato nepodléhá inflaci

Výhodná je investice do zlata především z toho důvodu, že tato komodita slouží jako výborný uchovatel hodnoty peněz. Pakliže se do něj rozhodnete investovat, nemusíte se obávat žádného znehodnocení v důsledku inflace.

I po letech za něj získáte přibližně stejné množství peněz (v reálně stejné hodnotě jako v době nákupu). To je velký rozdíl oproti tomu, když například spoříte peníze na účtu. Cenu zlata neovlivní ani výjimečné situace, jako jsou válečné konflikty apod.

3. Na zlatě můžete vydělat

Nejenže má investiční zlato ochrannou funkci, ale dá se na něm i solidně vydělat. Sice možná ne tolik, jako když úspěšně nakoupíte a následně po čase prodáte třeba akcie, nicméně cena zlata se přeci jen drobně pohybuje, čas od času roste a následně klesá.

V posledním roce má cena zlata spíše klesající tendenci. Možná i to je dobrý důvod, proč do něj investovat právě nyní. Dá se totiž čekat, že budou ceny zlata opět růst.

4. Zlato se dá pořídit velmi snadno

Nákup investičního zlata je velmi jednoduchý, a to díky tomu, že jej nabízejí i online obchody. Příkladem budiž e-shop golden-invest.cz. Ten nabízí zlaté cihly a slitky v mnoha podobách a gramážích. Stačí si zvolit vhodný produkt, zaplatit jej a během několika dní jej máte doma.

5. Zlato je lehce přenositelné

Souvisí to s první výhodou, tedy snadnou směnitelností po celém světě. I malá zlatá cihla může mít vysokou hodnotu. Přitom je lehká, snadno se dá sbalit do kufříku. Stejně jako jí lehce nakoupíte, tak ji můžete i snadno prodat.

Důvodů, proč investovat do zlata, by se dalo najít ještě mnohem více. Napadá vás nějaký specifický důvod, nebo již s investičním zlatem máte vlastní zkušenosti? Podělte se o ně s námi v komentáři.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!