5 tipů, jak investovat do stříbra

29. září 2014

Stejně jako investiční zlato je i stříbro zajímavým drahým kovem, do něhož se vyplatí vložit vaše úspory. Smysl takovéto investice spočívá především v tom, že téměř nehrozí riziko, že byste o přišli o své peníze.

Zlato i stříbro jsou totiž velmi stabilními komoditami, jejichž hodnotu neovlivňuje například ani inflace či jiné negativní ekonomické vlivy. Pokud se zaměřím přímo na stříbro, máte několik možností, jak do něj investovat.

1. Stříbrné mince

První možností, která se při koupi této komodity nabízí snad nejvíce, jsou stříbrné mince. Slouží nejen jako klasická investice, ale také například i jako pamětní předmět, kterými můžete obdarovat své přátele a známé.

2. Stříbrné slitky

Podobně jako zlato jsou i stříbro nabízeno také ve formě cihliček, tedy jako zlaté slitky. A to o různých gramážích a hodnotách. Je tak na každém z vás, kolik hodlá do stříbra investovat peněz. Nejmenší stříbrné slitky se dají pořídit klidně už za 500 Kč.

3. Nákup v klasickém obchodě se stříbrem

Co se týče způsobu nákupu, máte v zásadě dvě možnosti. Tu první představuje nákup v klasickém kamenném obchodě někde ve městě. Není jich zas až tolik. Je pravdou, že pamětní stříbrné mince, které lze označit za investiční stříbro, se občas dají pořídit při různých kulturních akcích.

4. Nákup po internetu

Daleko efektivnějším způsobem je druhá možnost, kdy pořídíte stříbro online v některém z internetových obchodů. Výhodou zde je to, že před provedením nákupu můžete získat detailní nezkreslené informace o produktu a přesvědčit se, že jde skutečně o investiční stříbro. Navíc se můžete zorientovat v cenách a mnoha dalších aspektech.

5. Drobná i větší investice

Investiční stříbro je skvělé v tom, že do něj může investovat jak drobný střadatel, tak i velcí investoři, kteří disponují statisíci či miliony korun.

Investice do stříbra a zlata se rozhodně nebojte, je to investiční jistota. Je zde daleko menší riziko nežli například při investování do cenných papírů. A mnohdy jde i o investici poměrně výhodnou.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!