Akcie, které vydělají: Bezpečné investice do technologických gigantů

17. září 2013

Stoprocentně bezpečné investice neexistují. Ovšem s velkou jistotou vám dokážeme poradit, do čeho a kdy investovat. Vydělat můžete i vy, co pro to stačí udělat?

Akcií se veřejnost obává. Ovšem je k tomu důvod? My vám ukážeme, ve kterých případech lze téměř bez rizika investovat do akcií.

Jaké akcie vybrat?

V současné době lze za velmi bezpečné akcie považovat dvě odvětví. Jedná se o lékařství a moderní technologie. U lékařství je to jasné – je nezbytné, neustálý vývoj. Farmaceutická firma vyrábějící nezbytný lék téměř nemůže zkrachovat.

Technologie se zase dostávají i do rozvojových zemí, zájem je stále větší. V moderních zemí je kladen větší nárok na výkon, kvalitu a technologické firmy prodávají.

Technologické firmy

Investice do budoucnosti. Dovedete si představit zánik operačního systému Windows? Konec kancelářského balíčku Office? V daleké budoucnosti možná ano, ale v 5, 10 letech rozhodně ne.

IBM, Blackberry

Zdánlivě dvě odlišné akcie. Zatímco IBM se daří, Blackberry (RIM) se potácí v problémech, produkty se neprodávají. Ovšem nemá žádné dluhy a má dostatek hotovosti na vývoj. Navíc akcie jsou velmi levné – to je příležitost.

Apple

Apple je kapitolou pro sebe. Akcie ovládá mnoho emocí. Apple byl nejhodnotnější společnosti na světě (v roce 2012), cena akcií se propadla a nabízí příležitost, ukážeme vám proč.

Proč investovat

Pokud se podíváte na představení horkých novinek, ve většině případů následuje propad akcií, investoři jsou příliš nároční. Pamatujte, že více vždy ukáže až prodejnost.

Výše popsané se právě nyní děje u Apple. Je jedno, zda jste příznivce této značky, tato možnost je pro každého. Apple představil minulý týden nové iPhony. Ovšem investoři čekali více, akcie se propadly o více než 50 dolarů za kus. Nyní již Apple vyprodal jeden barevný iPhonu, operátoři si stěžují na nedostatek kusů, první recenze jsou skvělé a zákazníci ho chtějí. iPhone půjde do prodeje 20. září a očekávat můžete posílení akcií.

Jak obchodovat?

Základ je poměrně jednoduchý. Při představení často cena akcií spadne (u výše zmíněného Apple je to téměř pravidlem, ale nemusí platit všude). Recenze výhradních recenzentů a zájem zákazníků vám řekne, jakým směrem se akcie vydají ještě dříve, než se produkt dostane na pulty. Chcete vědět více o tom, jak obchodovat? Navštivte web se zaměřením na obchodování na burze.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!