Brokeři snižují poplatky: vhodná příležitost pro nováčky?

14. červenec 2012

Brokerské společnosti působící v České republice (se stránkami i podporou v češtině) snižují poplatky za obchody. Pro stálé klienty je to velmi příjemná zpráva. A co pro nováčky?

Obchodování na burze

Obchodování neboli trading je vhodným způsobem, jak získat, ale i přijít o velké sumy peněz. Na rozdíl od sázek a podobných možností se můžete na něco spolehnout, existuje technická analýza (indikátory) a fundamentální analýza vycházející z vydaných tiskových zpráv, prohlášení, ale i z aktuálních informací. Pokud tedy těmto věcem rozumíte, je na vaší straně mnoho faktorů. Rozhodně mnohem více než jen statistika z minulých utkání a aktuální forma (v případě sázek). Mnoho lidí přirovnává trading k sázení, do velmi malé míry to možné je, ale v zásadě je sázení od tradingu naprosto odlišné.

Pro koho je současná nabídka vhodná

Pokud jste ještě nikdy nezadávali příkaz do platformy, nevíte, co je to spread, take profit, stop loss, buy limit, buy stop, sell limit, sell stop, lot, atd., do obchodování se nežeňte. Není na co spěchat, mezi tradery se pro vás vždy jedno místo najdete. Začít lze kdykoliv, nikdy není pozdě. Lepší déle backtestovat, než začínat se ztrátovými měsíci.

Naopak, pokud již měsíce obchodujete na demo účtu, vážně uvažujte o real účtu. V případě, že si ještě moc nevěříte, využijte minilotů. K jejich obchodování vám postačí částka do 10 000 korun (účet lze založit i se 100 dolary, ale tato částka není k obchodování komfortní). Na minilotech nezbohatnete, ale ztrátové obchody vás zároveň nebudou tolik „bolet.“ Uvažujete-li o investici aspoň 50 000 korun, jděte již do normálního obchodu (částka je na jednu pozici nejmenšího objemu dostačující).

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!