Chytrá investice v podobě nákupu dluhopisů

4. únor 2014

Každý rozumný člověk se snaží co nejvíce zhodnotit své naspořené peníze. Většina lidí k tomu ale používá nepříliš efektivní nástroje. Využívají totiž nejrůznější spořicí účty u bank, případně třeba stavební spoření.

Ačkoliv některé tuzemské banky nabízejí celkem zajímavé produkty, je nutné si uvědomit, že ani sebelepší spořicí účet vám z úspor nezíská nijak dramatický výnos. Pakliže chcete své peníze rozmnožit opravdu efektivně, doporučuji zvolit nákup dluhopisů.

Výhody pořízení obligací

Dluhopisy, jinak též zvané obligace, jsou cennými papíry, které nabízejí různé společnosti, poměrně často si pak můžete pořídit také státní dluhopisy.

Jimi se jejich výstavce zavazuje, že vám do určité doby vrátí vloženou sumu i s příslušným výnosem. Obligace mají zpravidla velmi výhodné úročení, které je výrazně vyšší nežli v případě klasických spořicích účtů či stavebních spoření.

Obligace s 8% úrokovým výnosem

Do obligací může investovat každý z vás. Stačí si jen vybrat ty správné. Společnost Abewy Exe Group, která se specializuje na postoupení pohledávek, kupříkladu nabízí své vlastní dluhopisy v hodnotě 25.000 Kč, které mají úrokový výnos 8%. Datum jejich splatnosti je stanoven na konec roku 2017.

Co to tedy pro vás znamená? Pakliže si pořídíte obligace od společnosti Abewy Group Exe s.r.o., bude vaše investice do konce roku 2017 výrazně zhodnocena, každoročně o plných osm procent. A to jistě není malé zhodnocení. Jde tak zcela jistě o chytrou investici, navíc i bezpečnou.

Naložte se svými penězi tak, abyste měli zisk

Záleží jen na vás, jak naložíte se svými penězi. Pokud je si uložíte pod polštář, budou každý rok vlivem inflace ztrácet svoji hodnotu.

Jestliže si je dáte na spořicí účet, budou mít s největší pravděpodobností za pár let tutéž hodnotu, aniž byste získali nějaký reálný výnos. Při nákupu obligací však dojde ke skutečnému zhodnocení peněz a vy tak na tom jedině vyděláte.

Komerční sdělení

-vel-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!