Do čeho investovat: Konzervativní investice pro podnikatele

31. říjen 2013

Podnikáme za účelem zisku, ale následně nevíme, co s ním. Poradíme vám, do čeho investovat peníze vydělané podnikáním. Nechte své peníze pracovat za vás.

Reinvestice

Základem každého podnikání jsou reinvestice. Tedy zpětné investice do podnikání. Tyto investice by vám měly zajistit konkurenceschopnost. V praxi to znamená snížení nákladů nebo zrychlení činnosti.

Reinvestice jsou nezbytné v každém oboru. U mechanické práce můžete kupovat modernější vybavení (nářadí, diagnostiky a podobně). Reinvestic se nevyhne ani člověk pracující v kanceláři na počítači. Výkonnější počítač a aktualizované programy ušetří váš drahocenný čas.

Reinvestice vedou k vyšším ziskům, často snižují časové nároky a v některých případech „pouze“ zaručují konkurenceschopnost a udrží vás na současném stavu. Ovšem, co když vyděláte dostatek peněz a zbyde vám i po reinvesticích?

Akcie, burza

Investovat můžete i do jiných společností a to pomocí cenných papírů. Druhou možností je trading, obchodování čistě přes obchodní platformu. V tomto případě jste pány svých peněz a je jen vás, do čeho investujete. Již při vstupu do investice lze odhadnout její riziko.

Investiční zlato

Velmi konzervativní investice nejen pro podnikatele. Investiční zlato je dlouhodobě skvělý uchovatel hodnoty, který chrání peníze před inflací. Možná jste zpozorovali nedávný propad ceny zlata. Ten rozhodně není důvodem k panice, ale spíše podporuje koupi zlata. Cena zlata po dlouhé době spadla a dává šanci k levnému nákupu.

I zlato můžete kupovat přes platformu nebo fyzicky. Převážně u fyzické formy je potřeba počítat s dlouhodobou investicí.

Podnikatelské záměry

Investovat můžete i do nových podnikatelských záměrů a to přímo vašich nebo někoho jiného. Jako podnikatel máte zkušenosti a můžete narazit na zajímavou příležitost.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!