Investice do stříbra: levná komodita s velkým potenciálem

27. červen 2012

Máte volné finance, ale nevíte co s nimi? Nabídky bankovních institucí vás nezaujaly, navíc bankám nevěříte? Chtěli byste mít opravdu velkou pravděpodobnost úspěchu? V tom případě investujte do stříbra, ukážeme vám, co v sobě tato komodita skrývá.

Většina poutačů s investicemi nabízí zlato nebo diamanty. Stříbro stojí opodál. Je to způsobeno především jeho dualismem. Stříbro je totiž nejenom drahým kovem, ale i průmyslovou komoditou.

Stříbro jako drahý kov

Každý zná dnešní ekonomickou situaci. Evropská unie je na tom bídně a o mnoho lépe si nevede ani Amerika. Světová ekonomika se pohybuje v recesi. Právě tato doba nahrává růstu cen tzv. bezpečných přístavů. Z tohoto pohledu můžeme stříbro přirovnat ke zlatu. Když je nejhůře, lidé chtějí mít jistotu (nevěří bankám ani akciím) a kupují stříbro, respektive zlato. Navíc zásoby zlata i stříbra jsou omezeny, růst ceny je tedy téměř zaručen.

Stříbro jako průmyslová surovina

Stříbro se nachází v každém mobilu, počítači, televizi, mp3 přehrávači, automobilu atd. Největším spotřebitelem stříbra je Asie. Je nutné podotknout, že současná těžba, respektive výroba stříbra je na maximu a jen velmi těžko by ji bylo možné zvýšit (kdyby se to povedlo, tak jen nepatrně).

Poptávka po stříbře již po několik let převyšuje nabídku. Naštěstí mnoho států mělo stříbrné rezervy, které uvolnilo průmyslu. Rezervy USA byly vybrány v roce 2010 a v současné době dochází i ostatním státům. Navíc s rostoucí životní úrovní je spotřeba stříbra čím dál vyšší. Tato situace je logicky neúnosná a bude muset radikálně zvýšit cenu stříbra. Analytici předpokládají, že by cena stříbra během 10 let měla překročit cenu zlata.

Stříbro je na investici poměrně levné a nabízí nevídaný potenciál. Investice do stříbra stojí rozhodně za zvážení.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Investor

úterý, 17. červenec 2012
07:48

Máte nějaké zkušenosti s nákupem investičního stříbra na webu ZlatýPortál.cz ?


posted by: Investor (info(a)zlatyportal.cz) [Odpovědět]