Investiční stříbro: Investujte do budoucnosti

31. prosinec 2012

Cena drahých kovů dlouhodobě roste, výjimkou není ani investiční stříbro. Ovšem tato skutečnost by neměl být hlavním faktorem k nákupu stříbra. Poznejte celý potenciál stříbra a rozhodujte se na základně faktů.

 

Investice v dnešní době vyžadují velké znalosti nebo nutnou dávku štěstí. Většina investic je ovšem doprovázena rizikem. Zhodnocení peněz s téměř stoprocentní jistotou je možné pouze v bankovním sektoru. Spořicí účty vám ovšem nenabídnou úrok ani nad inflací. Peníze máte tedy v bezpečí, ale dobrovolně je znehodnocujete.

 

Opačným přístupem je investice do akcií. Ty sice nabízejí mnohem vyšší zisk, ale zároveň i riziko. Navíc v dnešní době ekonomické krize jsou akcie pouze pro zkušené investory. Pravděpodobnost v tomto odvětví rozhodně není na vaší straně.

 

Kompromisem jsou stříbrné cihly. Minimální riziko a neomezený zisk. Z dlouhodobého hlediska je velmi pravděpodobné, že cena stříbra poroste. Vyplívá tak nejenom z grafu, ale i z omezených zásob stříbra a průmyslovému charakteru stříbra. Právě kvůli omezeným zásobám se cena stříbra nemůže prudce propadnout či dokonce dostat na nulu. Investovat do stříbra je možné i skrz stříbrné mince. Do ceny stříbra se promítne i sběratelské ocenění.

Investiční stříbro vs. Investiční zlato

Jedná se o dva podobné i velmi vzdálené kovy. Investiční zlato i stříbro zhodnotí volné peníze, respektive k tomu má potenciál. Na oba kovy můžeme hledět jako na drahé kovy. Ceny obou kovů úzce korelují (roste cena zlata, roste i cena stříbra a opačně). Ovšem investiční stříbro má výhodu průmyslového kovu a velké spotřebě v tomto odvětví. Stříbro se neustále zpracovává, v mnoha případech končí na skládce, zásoby se zmenšují a cena stříbra tedy musí růst. Investicí do stříbra rozhodně neprohloupíte. Velmi bezpečně uložíte finanční prostředky a dáte jim možnost růst.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!