Investiční zlaté mince: 4 důvody, proč do nich investovat

16. prosinec 2014

Zatímco zlaté mince v minulosti sloužili především jako platidlo, dnes už mají jinou funkci. Své peníze do nich vkládají sběratelé, kteří si z nich dělají více či méně bohaté sbírky. Kromě toho však slouží i jako investiční zlaté mince. Zlato je totiž hned z několika důvodů zajímavým investičním produktem.

Nejen zlaté mince, ale především zlaté slitky jsou v poslední době vyhledávaným zbožím mezi drobnými i většími investory. V jednom z minulých článků jsem psal o tom, proč začít investovat do zlata. Pokud se zaměříme právě na investiční zlaté mince, je dobré do nich vložit peníze z následujících důvodů.

1. Zlaté mince jsou jistotou

Investiční zlaté mince jsou jistotou, neboť si i v době, kdy se nedaří státní ekonomice, udržují svoji hodnotu. Chrání tak vaše peníze například před inflací. Nikdy nevíte, kdy nastane finanční krize, která může výrazně ovlivnit hodnotu vašich úspor v bance. Pokud své peníze vložíte právě do investičního zlata, můžete být v klidu.

2. Dají se pořídit velmi snadno

Zlaté mince si dnes může pořídit opravdu každý, a to i naprostý laik, který se jinak o investiční příležitosti příliš nezajímá. A je to oproti jiným komoditám velmi jednoduché. K nákupu stačí, když využijete internetové obchody. Zmíním jeden z nich. Je jím e-shop Golden Invest, který nabízí investiční zlaté mince a slitky v hodnotách už od několika set korun.

3. Drobné mince si může dovolit každý z vás

Tím, že je možné pořídit zlaté mince i v relativně malé hodnotě, jsou dostupné opravdu pro každého. I pro ty z vás, kteří nemají k dispozici statisíce korun, přesto přemýšlejí o tom, jak své těžce naspořené peníze chytře investovat a hlavně je ochránit před různými riziky.

4. Na zlatých mincích se dá vydělat

Tím, že je zlato cenným kovem, který má omezené zásoby, dá se předpokládat, že jeho cena v budoucnu poroste.

V případě zlatých mincí jejich hodnota může růst ještě z jiného důvodu. Jsou totiž vždy vydávány v omezeném množství. Pakliže už po čase nedochází k jejich nové ražbě centrálními bankami, je na trhu jen přesně daný počet. A pro sběratele se pak stávají o to více atraktivním zbožím. Po letech tak klidně minci, kterou jste koupili za pár tisíc korun, můžete náruživému sběrateli prodat klidně několikanásobně dráž.

Investice do zlata a konkrétně do zlatých mincí se tedy rozhodně vyplatí. Pokud vás zajímá, jaké mince si můžete právě nyní pořídit, navštivte eshop golden-invest.cz.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!