Investiční zlaté slitky: Proč začít investovat do zlata?

21. listopad 2014

Jako drobní investoři určitě chcete, aby se vámi těžce naspořené peníze v průběhu času zhodnocovaly, nebo alespoň neztrácely svoji reálnou hodnotu. Kromě klasických možností, mezi něž se nejčastěji řadí různé spořící účty či penzijní a stavební připojištění, můžete zkusit investici do zlata.

Je třeba si definovat, co je investiční zlato

Před tím, než se budeme zabývat otázkou, proč vůbec začít investovat do zlata, je dobré si povědět, co to vlastně ono investiční zlato je. Jde o zákonem definovanou formu zlata. Buď jsou jím investiční zlaté slitky, které mají potřebnou ryzost (min. 995 tisícin), případně pak také zlaté mince s ryzostí 900 tisícin. Za investiční zlato tak rozhodně nepovažujte šperky či jiné předměty.

Zlaté slitky mají ochránit vaše peníze

Proč začít investovat do zlata? Nejpádnějším důvodem je především ochrana peněz. Zlato je komoditou, která má stabilní hodnotu, výkyvy v cenách jsou minimální v porovnání s většinou ostatních komodit.

Tento druh investice tak doporučuji zejména v okamžiku, kdy chcete uchovat hodnotu finančních prostředků, které máte naspořené. Není zde prakticky žádné riziko, že o své peníze přijdete, což je výrazný rozdíl oproti například investici do akcií. Zároveň ale nečekejte, že se peníze nějak zásadním způsobem zhodnotí, to ostatně ani není hlavním účelem nákupu investičních slitků a mincí.

Při nákupu investičních slitků máte několik výhod

Některé z vás pak jistě může oslovit fakt, že je nákup investičního zlata osvobozen od DPH, což je opět uvedeno v příslušném zákoně. Konkrétně jde o zákon o DPH č. 235/2004 Sb.

Velkou výhodou pro vás může být i to, že investiční zlato lze nakoupit velmi lehce, dnes už i s využitím internetových obchodů. Pěkným příkladem je obchod Golden-invest.cz, který nabízí zlaté mince a slitky v různých hmotnostech a cenových relacích. Je určen pro drobné i větší investory.

Kromě zlata prodává také stříbrné mince a slitky. Kompletní nákup je možné provést online, postup je obdobný jako v případě nákupu běžného zboží přes internet.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!