Investiční zlato: Nejvýhodnější čas k nákupu

14. červen 2013

Pokud hodláte investovat do zlata, možná spekulujete nad nejvýhodnější cenou. Kdy takový okamžik poznat a jakou roli hrají denní výkyvy ceny zlata na investičním horizontu?

Pokud ještě nejste rozhodnuti, měli byste si přečíst, proč do zlata investovat. Důvodů je mnoho a jen ty nejzákladnější dají na jednu stránku.

Jste-li rozhodnutí investiční zlato koupit, nabízí se zde otázka kdy a případně i kde.

Cena zlata

Jak asi víte, se zlatem se obchoduje 5 dní v týdnu 24 hodin denně. Pokud si tento článek čtete v pracovní den, je velmi pravděpodobné, že se cena zlata během přečtení tohoto článku změní o několik centů/dolarů (záleží na aktuálním objemu obchodů). Cena zlata je tedy velmi proměnlivá.

Investice do zlata je ovšem dlouhodobou záležitostí a tyto denní/týdenní nebo i měsíční výkyvy by vás neměly rozhodit. Investiční zlato doporučujeme koupit vždy, pokud není cena na historickém maximu.

Proč koupit zlato právě teď?

V současné době je zlato na dvouročním minimu. Cena je pod 1 400 dolarů za unci. I kdyby v době čtení tohoto článku byla cena nad 1 500 dolarů za unci, věřte, že jste svoji šanci nepropásli. Vždyť v létě minulého roku byla cena nad 1 900 dolarů za unci a analytici předpokládají růst nad 2 000 dolarů za unci.

Samozřejmě by vás tak „prudký“ propad ceny mohl negativně ovlivnit, ovšem zlato je dlouhodobou investicí a v tomto měřítku není důvod k oslabováni či stagnaci. Současný propad je skvělou příležitostí k nákupu. Zlato „načerpává síly pro další růst.“ Koupit lze v mnoha kamenných i internetových obchodech (kde máte výhodu online aktualizovaní ceny).

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!