Investování do zlata: Tipy, jak na to

24. září 2014

Investiční zlato dnes patří ke stále oblíbenějším investičním příležitostem. Dříve bývalo zvykem, že se o zlato zajímávali spíše movitější investoři, kteří jej skupovali ve velkém množství. Dnes už se však investice do zlata vyplatí i „obyčejným“ lidem. I vy tak své finanční úspory můžete snadno vložit do zlata. Přinášíme vám pár tipů, jak na to.

Zvolte si dobrý obchod

Investice do zlata je i v menším měřítku poměrně významná. Jde o vaše peníze, které do nákupu vkládáte. Proto zde platí základní pravidlo, které je stejné jako při nákupu běžných předmětů či třeba domácích spotřebičů – vždy si pečlivě vyberte obchod, v němž investiční zlato zakoupíte.

Je třeba si hledět toho, jakou má obchod (ať už internetový nebo klasický kamenný) pověst, jak jej případně hodnotí předešlí zákazníci. Dále je určitě na místě si pročíst obchodní podmínky, kde najdete i způsob platby, doručení zboží a další důležité informace, včetně údajů o provozovateli a majiteli obchodu.

Vyberte si zboží dle vaší představy

Investiční zlato má několik forem. Jsou představeny v zákoně o DPH. Jde tedy buď o zlaté mince či zlaté slitky (cihly), které musejí mít určité parametry, včetně ryzosti zlata. V případě, že jich nedosahují, nemůže být produkt prodáván jako investiční zlato. I na toto si při nákupu dejte pozor.

Zlato si dobře uschovejte

Zatímco drobnější zlaté mince mohou sloužit jako ozdoba či upomínkový předmět, který se třeba i rádi pochlubíte, zlatou cihlu už si raději dejte do bezpečí, tedy do soukromého trezoru, případně schránky v bance. Platí to především pro zlato větší gramáže, které má logicky vyšší cenu.

Investovat do zlata se dá snadno online. i v tuzemsku už existuje celá řada internetových obchodů, které se přímo specializují na prodej zlata a stříbra ve formě slitků, cihel a mincí. Výhodou je to, že se dá investice do zlata provést v klidu a pohodlí domova. Jisté riziko pak plyne z podstaty této formy obchodu – až do přijetí zásilky nemáte jistotu, že zboží dorazí v pořádku. Toto riziko ale minimalizujete právě tím, že si ověříte kvalitu daného eshopu.

Co sdělit závěrem? Snad jen to, že díky aktuálně nízké ceně nastal čas pro nákup investičního zlata.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!