Investujte svépomocí: Investice bez provizí

30. červen 2014

Nabídky mnoha investičních společností jsou často až příliš lákavé. Dodatky malým písmem jsou však téměř všude, reklamní taháky a slovíčko „až“ na každé zastávce hromadné dopravy. Dnes si ukážeme, jak investovat svépomocí a provize maximálně omezit.

Investiční zprostředkovatelé

Existuje několik vybraných společností a pouze velmi malé množství investičních zprostředkovatelů, kteří vědí, co dělají. V mnoha případech se bohužel jedná o nezkušené prodejce, kteří získali větší školení na kontakt se zákazníkem, než se samotným produktem. Na základě této zkušenosti a ověření znalosti zprostředkovatelů, ztrácím v tomto sortiment důvěru, i když zde určitě najdeme i kvalifikované odborníky. Pokud i vy chcete říct sprostředkovatelům sbohem, obchodujte s námi.

Investujeme svépomocí

Zprostředkovatelských poplatků se nikdy nezbavíte, ale můžete je omezit. První možností je nákup komodity, do které investuje snad každý fond. Jedná se o zlato. Investiční zlato si můžete zakoupit ve fyzické podobě. V takovém případě počítejte s dlouhodobou investicí. Zlato je považováno především za uchovatele hodnoty a za instrument v boji proti inflaci.

Pokud nechcete nic fyzicky nakupovat, vydejte se na burzu. Není se čeho obávat, existují jednoduché obchodní strategie, které můžete obchodovat. Pokud se i toho bojíte, lze si na burze například nakoupit zlato a držet jej v elektronické podobě, aspoň nemusíte zajišťovat jeho úschovu. Obchodování přes platformu je čím dál oblíbenější. Jedná se o správnou cestu k osamostatnění, investujte sami a ovládejte své úspory.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!