Jak vydělat na investičních bytech

4. červen 2014

Investice do nemovitostí je lákavá především nyní, kdy jsou úrokové sazby hypoték na svých minimech. Oproti jiným investicím přináší mnohé výhody. Její hodnota je hmatatelná, není imaginární jako cenné papíry, a navíc plní základní lidskou potřebu bydlení, po němž vždy bude poptávka. Výnos z investičního bytu ale záleží na šikovnosti investora – abyste na investičním bytě opravdu vydělali, musíte investici dobře naplánovat anebo svěřit investici do rukou odborníků.

Existují neúspěšní investoři, od kterých zaznívá dokonce v médiích, že na investičních bytech se vydělat nedá. Ale proti nim stojí stovky a tisíce majitelů všech těch bytů, kde bydlí lidé v pronájmu. Ti inkasují měsíčně pravidelný příjem a mohou se s trochou šikovnosti dostat na roční výnos 5 %.

Investiční byt není příjem, který by se obešel úplně bez práce – starosti s koupí bytu okamžitě vystřídají starosti s pronájmem. Kdo není úplně zdatným investorem nebo nemá času nazbyt, ale přesto chce investovat svoje peníze, ten ocení novou službu investiční byty, s níž přišla společnost Home Institute. Investorům nabízí koupi i správu investičního bytu, navíc s garantovaným výnosem.

“Naše dosavadní zkušenosti s desítkami až stovkami investičních bytů ukazují, které faktory dnes rozhodují o tom, zda investice do nemovitosti bude vydělávat nebo ne,” konstatoval Vladimír Zuzák z Home Institute a jmenoval následující dvě pravidla:

Lokalita je neměnná a rozhodující

Rozhodnutí o lokalitě nebudete moci u nemovitosti už nikdy vzít zpátky. Dobrá adresa je navíc v současnosti hlavním kritériem při hledání pronájmu – vaši nájemníci chtějí bydlet na dobře dostupném místě vybaveném službami všeho druhu.

Když takové místo najdete, nebudete mít o nájemníky nouzi. Když naopak budete šetřit a koupíte byt na špatném místě, čekejte leda nespolehlivé nájemníky (anebo taky žádné). Co se týče výběru města, doporučuje Vladimír Zuzák Brno nebo Prahu, případně bohatší regiony, jako jsou Jižní Čechy, pokud tam bydlíte můžete se o byt postarat.

Ideální dispozice je 2+kk nebo 2+1

Aby vám investiční byt dobře vydělával, musíte dosáhnout dobrého poměru mezi kupní cenou a nájmem, který budou vaši nájemníci ochotni zaplatit. A právě proto je nejvhodnější dispozice 2+kk nebo 2+1 – garsonky se těžko pronajímají, protože jsou jenom pro skromné singles, a do větších bytů se zase těžko hledají rodiny nebo studenti, kteří by byli ochotni platit zajímavý nájem.

Do dvoupokojového bytu nastěhujete jak singles, tak mladé páry nebo rodinu s jedním dítětem. A pokud si pohlídáte, aby poplatky v bytovém domě nepřesáhly čtyři tisíce měsíčně, zaplatí vám nájemníci v Praze nebo v Brně za takový byt nájem ve výši 10 000 Kč. Pokud byt koupíte za cca 2,3 milionu, dostanete se na kýžený 5% výnos.

Je to na vás příliš složité? Obraťte se na odborníky

Investovat peníze, které by jinak ležely ladem na účtu, je vždycky dobré rozhodnutí. Ne každý je ovšem rozený investor.  Pokud chcete mít jistotu, že vám ivestiční byt bude dobře vydělávat, anebo pokud toužíte po tom, aby se vaše peníze zhodnocovaly bezstarostně, obraťte se na Home Institute.

-got-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!